Saatkonnahoone ideevõistlusele laekus üle 20 võistlustöö


BNS 05.11.2007

Eesti Pekingi suursaatkonna uue hoone arhitektuurilise lahenduse leidmiseks välja kuulutatud konkursile laekus tähtajaks 21 võistlustööd.

Välisministeeriumi pressiesindaja ütles BNS-ile, et Pekingi saatkonnahoone ideekonkursi tähtajaks, 2. novembriks laekunud 21 võistlustööd vaatab esmalt üle erikomisjon, kes hindab osalejate kvalifikatsiooni. Erikomisjon, kuhu kuuluvad võistluse korraldaja ja välisministeeriumi esindajad, hakkab töid hindama lähiajal.

Seejärel hakkab töid sisuliselt hindama välisministeeriumi, arhitektide liidu ning arhitektuurimuuseumi esindajatest koosnev žürii. Selle esimees on välisminister Urmas Paet.

Varem pikendas välisministeerium konkursi tähtaga 2. novembrini, kuna tingimusi oli vaja täpsustada. Samuti soovis ministeerium anda võimalikult paljudele võimaluse konkursil osaleda.

Paet on varem öelnud, et võistluse eesmärk on leida saatkonnahoone uue hoonestuse kaasaegne ja parim, Pekingi olustikku hästi sobituv arhitektuuriline lahendus.

Välja antakse kolm preemiat, esimene on 300.000, teine 225.000 ning kolmas 150.000 krooni.

Saatkonnahoone krunt asub Pekingi kirdeosas diplomaatiliste esinduste rajoonis ning selle naabruses paiknevad veel USA ja Mosambiigi saatkond.