Saarte Liinid soovib laiemaid sissesõite sadamatesse


BNS 03.11.2007

Väinamere parvlaevasadamaid haldav AS Saarte Liinid taotleb maanteeametilt sadamatesse suubuvate riigiteede laiendamist.

Ajalehe Meie Maa teatel viitas Saarte Liinide juhatuse esimees Ants Tammleht maanteeametile saadetud pöördumises, et sadamate ootealad ja neisse suubuvad teed on ennekõike suvisel turismihooajal sageli täidetud laevale pääsemist ootavate sõidukitega. Haruldased pole kilomeetritesse küündivad järjekorrad. Viimase kümne aastaga on sadamate kaudu üleveetavate sõidukite hulk kahekordistunud.

Sadamate haldaja kavandab 2009. aastal oluliselt parvlaevasadamate ootealasid laiendada, et mahutada sinna rohkem autosid ja suurendada sadamate läbilaskevõimet. Samas ei taga see veel, et järjekorrad ei ulatuks sadamast välja riigiteele.

Virtsu aleviku vahelise tee rekonstrueerimine on praegu käimas, selle tulemusena peaks seal liiklusohutus oluliselt paranema.

Kuid Kuivastus on järjekorrad sageli pikemadki ja olukord veelgi avariiohtlikum. Ka Rohukülas ja Heltermaal ulatuvad järjekorrad tihtipeale riigiteele.

Seepärast soovib Saarte Liinid leida võimalused Kuivastu, Heltermaa ja Rohuküla sadamasse suubuvate riigiteede laiendamiseks.