Meleco võib Raplamaale rajada valmistoidu tehase


BNS 30.10.2007

Valmistoitude tootja AS Meleco võib Raplamaale Alu külje alla Kalevi külla rajada pakendatud valmistoitude tehase, kirjutab maakonnaleht Nädaline.

AS Meleco juhatuse liige Märt Vilbaum ei soovinud tehase ehitust väga detailselt kommenteerida, kuna asi on veel algjärgus ja kontserni tasemel ei ole otsust vastu võetud.

Samas andis Vilbaum mõista, et kui detailplaneeringuga probleeme ei teki, siis on nad valmis juba järgmisel suvel osa töötajaid Soome väljaõppele saatma.

Rapla valla volikogu kiitis 25. oktoobril heaks eelnõu mitte algatada tehase keskkonnamõju strateegilist hindamist, vaid koostada detailplaneeringu keskkonnaalane ekspertiis, analüüsimaks kavandatava tootmisega kaasnevat mõju keskkonnale.

Esialgse plaani järgi ehitatakse Kalevi külas asuvatele Lõuna ja Uuevälja kinnistutele ühekorruselised tootmishooned, kus hakatakse valmistama majoneesi- ja toorsalateid, vormitoitusid, mikrolaineahjus soojendatavaid suppe, võileibu ja pannkooke.

Rapla valla maanõuniku Ülo Saare hinnangul saaks detailplaneeringu tõrgeteta läbimise korral alustada valmistoidutehase ehitust kevadel.