Firma kavandab Pärnu südalinna uut hotelli


BNS 30.10.2007

Tallinna firma Metrokon Group OÜ kavandab Pärnu südalinna Rüütli tänavale hotell Pärnu naabrusse uut hotelli.

Hotelli ehitamiks on alanud detailplaneeringu koostamine. Planeeritav ala koosneb väikeelamumaa sihtotstarbega 798 ruutmeetri suurusest Rüütli 53 kinnistust ning ühiskondlike hoonete maa sihtotstarbega 525 ruutmeetri suurusest Aia 4 kinnistust, millel asuvas hoones tegutseb praegu muuseum.

Firma kavandab Rüütli 53 kinnistule neljakorruselist hoonestust. Kummalegi krundile lubab linnavalitsus ehitada ühe hoone, mille katuse maksimaalseks harjakõrguseks on 14 meetrit maapinnast. Parkimine kavandatakse hoonete maa-alusele korrusele.

Pärnu linnaarhitekt Karri Tiigisoon ütles BNS-ile, et Rüütli 53 omanik kavandab kinnistule hotelli, muuseumi asemel võiks aga tema sõnul tulevikus olla äripinnad nagu mujalgi Rüütli tänaval.

Pärnu Muuseum peaks lähitulevikus kolima Aia 4 kinnistult Aida tänavale.

Pärnu linnavalitsus saatis esmaspäeval äriühingu taotlusel algatatud detailplaneeringu volikokku kehtestamiseks.

Metrokon Groupi majandusaasta aruandest selgub, et 2005. aastal asutatud firma teenis mullu ligi 50.000 krooni puhaskasumit, firma müügitulu oli 112.653 krooni. Firma omanikeks on Jana Lorens, Igor Marus ja Mihhail Stakantšikov, kes on ka ettevõtte juht.

Krediidiinfo andmetel kuulub Rüütli 53 kinnistu Stakantšikovile. Metrokon Groupi põhitegevus on kinnisvaratehingute ettevalmistustööd ja kinnisvara haldamine.