Reformierakond on vastu uute K-korterite ehitamisele


Pressiteade 23.10.2007

Reformierakond ei toeta Tallinna linnavalitsuse kava algatada järjekordne elamuehitusprogramm linnaametnikele korterite ehitamiseks.

Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Remo Holsmeri sõnul lahendab linn ametnike eluasemeküsimust iga kuu alguses palgapäeval.

Lisaks toob Reformierakonna fraktsiooni esimees välja, et keskerakondliku linnavalitsusega on alati kaasas käinud äärmiselt halvamaigulised korteritehingud.

"Keskerakond on korteritega sahkerdamisega Tallinnas omandanud suurepärase kogemuse – meenutagem korterite odavmüüke oma erakonnakaaslastele kui ka skandaalsete k-korterite ehitus -hanget Lasnamäel", lausus ta.

Holsmeri sõnul oodatakse linnalt kiirelt märksa pakilisemate investeeringute tegemist. "Selle asemel, et välja ehitada Haabersti liiklussõlm, Ülemiste ristmik ning Põhjaväil Russalka juures, leevendada lasteiajärjekordi ning ehitada uusi lasteaedu, tahab keskerakondlik linnavalitsus algatada miljardeid krooni maksva ning uut ebaõiglust tekitavate k-korterite ehituse."

Selle kolmapäevasel Linnavalitsuse istungil on päevakorras Linnavolikogu otsuse eelnõu, millega tehakse linnavalitsusele ülesandeks algatada Tallinna teine elamuehitusprogramm, mis on suunatud Tallinna linna toimimise tagamiseks vajalike töötajate eluasemeküsimuse lahendamisele ja munitsipaalelamufondi suurendamisele.