Ahhaa ehitus kisub nulli tagasi


Äripäev 23.10.2007

Linnavalitsus ootab hinge kinni pidades detsembri keskpaigani Ahhaa teaduskeskuse hoone ehitushanke tulemusi. Kui ehitushind osutub siiski ülemäära kõrgeks, läheb käiku plaan C – majale otsitakse uus asukoht, kirjutas postimees.ee.

«Oleme linnavalitsuses arutanud, et võib-olla ei olekski siin südalinnas kõige õigem koht,» rääkis Tartu abilinnapea Jüri Sasi Ahhaa teaduskeskuse võimalikust kohavahetusest. «Kesklinna on küll väga hea jalgsi käia, aga autode ja suurte ekskursioonibussidega on siia suhteliselt problemaatiline tulla.»

Sasi tõdeb, et Ahhaa kolimise mõtted on praegu küll alles ideede tasandil. Enne oodatakse ära praeguseks välja kuulutatud riigihanke tulemus ja kui selgub, et ehitus -hind on siiski üle mõistuse kõrge, läheb käiku plaan C.

Kui see siiski juhtub, usub Sasi, et Ahhaa maja võiks ehitada Raadile uue Eesti Rahva Muuseumi peahoone kanti. Sasi loodab, et sellisel juhul on võimalik kohandada juba olemasolevat projekti, mille idee autoriks on arhitektuuribüroo Künnapu & Padrik.

Abilinnapea Karin Jaanson on olemasoleva projekti mujal realiseerimise suhtes aga pessimistlik, pigem räägib ta mõne olemasoleva hoone kohandamisest või hoopis uue projekti järgi uue maja ehitamisest.

«See tähendakski, et oleme aegade alguses tagasi, kus Ahhaal oma hoonet ei ole,» tõdeb Jaanson, ent rõhutab, et loodab siiski praeguse variandi realiseerumisele kesklinnas.

«Praegu on ta planeeritud ikkagi kesklinna ja mõeldud esinduslikuma hoone peale. Kindlasti on Ahhaal võimalik toimetada ka siis, kui hoone on veidi vähem esinduslik,» kahtleb Jaanson, et praegu planeeritud kuppelmaja Raadile saaks ja oleks mõistlik ehitada.