Tallinna Ülemiste ristmiku ümberehitus maksab 1,6 miljardit


BNS 19.10.2007

Tallinna linnavalitsus on kooskõlastamas Ülemiste ristmiku liiklussõlme ümberehituse eelprojekti, ümberehitus maksab mais majandusministeeriumile tehtud taotluse järgi hinnanguliselt 1,63 miljardit krooni.

Tallinna linnavalitsuse kommunaalameti juhataja asetäitja Peep Koppel ütles BNS-ile, et majandusministeeriumile saadetud taotluse järgi on ehitust kavas veerandi ulatuses rahastada linna poolt ja kolmveerandi ulatuses Euroopa Liidu rahadest.

Ülemiste ristmiku liiklussõlme ehitamise ja Peterburi tee rekonstrueerimise eelprojekt on kooskõlastamisel linnavalitsuse ametite ja linnaosavalitsustega ning AS-i Eesti Raudtee ja Harjumaa päästeteenistusega.

Hetkel on koostamisel Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi jaoks projekti elluviimise ja finantseerimise lepingud ning ja hankedokumendid tööprojekti koostamiseks.

Kui majandusministeerium on hankedokumendid kooskõlastanud, plaanib linn kuulutada tööprojekti hanke välja novembris. Tööprojekti koostamiseks on Koppeli sõnul plaanitud üks aasta.

Ülemiste liiklussõlme rekonstrueerimistöödega on plaanis alustada 2009. aasta kevadel.

Kolmapäeval riigikogu infotunnis esinedes kritiseeris majandusminister Juhan Parts Tallinna linnavalitsust Ülemiste ristmiku ümberehituse ettevalmistustööde tõttu.

Partsu sõnul tahaks ta näha selgemaid ajalisi kohustusi, et Tallinna linn ei venitaks ja liiguks intensiivsemalt projekti realiseerimise juurde.

Juulis sai Ülemiste ristmiku liiklussõlme ehitamise ja Peterburi tee rekonstrueerimise eelprojekti keskkonnamõju hindamise (KMH) aruanne heakskiidu Harjumaa keskonnateenistuselt.

Ehituse eesmärk on Peterburi tee, Tartu maantee, Järvevana tee ja Suur-Sõjamäe tee liiklussõlme läbilaskvuse suurendamine ning liiklus- ja keskkonnaohtlikkuse vähendamine.

Ülemiste liiklussõlmeks kujuneb kuueharuline ristmik ning Peterburi tee mõlemale sõidusuunale lisatakse üks sõidurada.

Ehitus -tööd peaksid hinnanguliselt kestma kaks aastat.

Ülemiste liiklussõlm on Eesti suurima liikluskoormusega ristmik.