Ehitusspetsialistid kogunevad Tartusse


Pressiteade 16.10.2007

Ülehomme avab uksed järjekorras 13. Tartu Ehitusmess, mille väljapanekust leiab nii klaasist radiaatoreid kui liimpuidust maju.

Tartu Näituste messikeskusesse tekib kolmeks päevaks ehitus -temaatika keskus, kust tasub otsima tulla nii informatsiooni, häid lahendusi kui ka värskeid ideid.

Külastajatele esitletakse hulgaliselt uuenduslikke tooteid nagu näiteks helikindlad ja teisaldatavad vaheseinasüsteemid, mille tihendid muudavad oma asendit elektrivoolu jõul ning ventilatsioonilahendused, mis säästavad kuni 75% ventilatsiooniga kaasnevast energiakulust.

Tartu Ehitusmessi peakorraldaja Karin Poolaku sõnul pakutakse sellel aastal uuendusena võimalust tõsise ostuhuvi korral proovida demoplatsil ehitusmasinaid ka reaalses tööolukorras. "Lisaks sellele pöörame tähelepanu ka tööohutusele. Vastava seminari viivad läbi Sotsiaalministeerium ja Tööinspektsioon," lisab Poolak.

Kuna ehitamine ilma korralike tööriistadeta on tänapäeva maailmas mõeldamatu, siis leiab paralleelselt ehitusmessiga aset ka näitus Tööriist 2007, mis toob huvilisteni kõik vajalikud abivahendid.

AS Tartu Näitused messikeskus avab uksed neljapäeval, 18. oktoobril, kell 11.00 ning ootab külalisi järgneva kolme päeva jooksul.

Sissepääsu saab lunastada 60 krooni eest, sooduspilet maksab 40.-. Parkimispileti eest tuleb välja käia 50.-.

Tartu Ehitusmess toimub 13. korda ning sellest võtab osa enam kui 150 ettevõtet. Osalejate käsutuses on 4500 ruutmeetrit sisepinda ning 3000 ruutmeetrit välipinda. Eelmisel aastal külastas messe enam kui 13000 inimest, läbi aastate on Tartu Ehitusmess ja Tööriist leidnud enam kui 100000 külastust.

Lisainfot leiab http://www.tartunaitused.ee/ehitusmess/