Tallinna Kakumäe jahisadamaga elurajoon maksab üle miljardi


BNS 10.10.2007

Kinnisvaraarendaja BaltReal Invest ja IT-firma Helmes omanik Jaan Pillesaar plaanivad rajada Tallinnasse Kakumäele mitmekülgse elamurajooni koos jahisadamaga, kuhu investeeritakse üle miljardi krooni.

Pillesaare sõnul tuleb Kakumäe jahisadamasse esimeses järgus 250 kaikohta, hiljem võib lisanduda ehk 300-400 kohta, kirjutab Eesti Päevalehe Ärileht. Võrdluseks on Pirita sadamas 290 kaikohta.

Lisaks sadamale rajatakse samasse paika veel spaahotell, korterelamu, veekeskus, spordiklubi, mõned restoranid ja sadamahoonesse eraldi kaubandustänav. Sadamahoone tuleb merepiirile, akvatoorium ehitatakse merre.

Pillesaare sõnul jaotub maa peale jääv osa umbes nii, et üks kolmandik mahust on hotell, teine kolmandik jääb korterite alla ning ülejäänu sadamat teenindavatele ruumidele.

Ta tõi välja, et võrreldes Helsingiga on Tallinnas hetkel paadikohti 20 korda vähem.

Lisaks Pillesaarele juhib Kakumäe uue jahisadama ehitust Baltreal Invest, mille omanikud on varem Hansapanga Grupis töötanud Sven Maanurm ja Sander Kaus. Kavas on kaasata ka lisainvestoreid ning ka Euroopa Liidu rahalist toetust.

Tallinna linnavalitsus algatas juuni lõpus Kakumäe jahisadama ja lähiümbruse detailplaneeringu keskkonnamõju strateegilise hindamise, et leevendada ja ennetada planeeringu elluviimisega tekkivad võimalikke negatiivseid keskkonnamõjusid.

Planeering hõlmab Kakumäe kalasadama ja lähiala kinnistuid Lesta teel ja Selise tänaval.