Tallinn kavandab Mustamäe tee parki kultuuri- ja ärikeskust


BNS 05.10.2007

Tallinna linn kavandab Mustamäe teel asuvasse endisesse Liimi parki Kristiine linnaosa uut kultuuri- ja ärikeskust.

Tallinna linnaplaneerimise ameti detailplaneeringute teenistuse koordinaator Maire Kirna ütles reedel BNS-ile, et Mustamäe tee 20 krundile peaks tulema üks hoone, kuid kui suure mahuga ja mitme korrusega, pole veel selge. "Mitte väga suur hoone, paar tuhat ruutmeetrit, sportimisvõimalused on mõeldud pigem välja," rääkis Kirna.

Tallinna linnaplaneerimise ameti eskiisi ja detailplaneeringu koostamise hanke 2,6 hektari suuruse kinnistu kruntideks jagamiseks ja hoonestamiseks võitis sel nädalal Arhitektuuribüroo Koot & Koot OÜ.

Kirna sõnul näitasid hiljuti tehtud hüdrogeoloogilised uuringud krundil, et tegemist on allikaterohke alaga ning planeerimiseks on küllaltki rasked tingimused.

"Nelja kuu pärast võiks meil pilt ees olla, kuidas ja mis sinna tuleb, aga aasta läheb veel planeerimisele kindlasti," märkis Kirna.

Endine Liimi park on praegu korrastamata, kaetud osaliselt kõrghaljastusega. Osaliselt on ala kaetud täitepinnasega, osa alast on korrastamata jäätmaa. 26.351 ruutmeetri suuruse kinnistu sihtotstarve on praegu sotsiaalmaa, kuid linn soovib seda muuta.

Tallinna linnaplaneerimise ameti hankele eskiisi ja detailplaneeringu koostamiseks laekus kolm pakkumist, võitja Ahitektuuribüroo Koot & Koot OÜ kõrval esitasid pakkumised ka Ruum ja Maastik OÜ ning K-Projekt AS.