Metro Capital pani pisiarenduse müüki


Äripäev 26.09.2007

Varahaldus- ja kinnisvaraarendusfirma Metro Capital müüb Tallinna kesklinnas pisikese kortermaja arendusprojekti, kuid firma esindaja kinnitusel pole müügi põhjuseks kehv turuseis.

Müügis olev arendusprojekt asub Raua tänaval ja praegu on seal kahekorruseline puumaja, kus vähemalt hiljuti elasid kolm sundüürnikku. Kinnistu kuulub firmale Raua 10 OÜ, mille omanikud on samad mis Metrol: Arle Mölder, Sulo Nigul ja Madis ja Mart Habakuk.

Raua 10 OÜ esindaja Kuldar Gil ei tahtnud müügi põhjusi öelda. "See on kindlasti hea tasuvusega projekt ja me ei müü seetõttu, et pole mõtet ehitada," sõnas ta. "Põhjus on hoopis keerulisem, mis ei puutu projekti headusse." Tema sõnul pole müügi põhjus seotud ka juriidiliste küsimustega.

Oma eelmise aasta majandusaruandes hindas Raua 10 OÜ kinnistu ümber 10 miljonit krooni kallimaks ja seetõttu tekkis firmas 10 miljoni kroonine puhaskasum. Dividende ei makstud. Firma üks omanikke Sulo Muldia eile vastamiseks aega ei leidnud ja Arle Mölderi mobiil oli kinni.

Arendaja küsib selle 1300ruutmeetrise kinnistu lõpuleviidud detailplaneeringu eest 25 miljonit krooni. Detailplaneeringut pole veel kehtestatud, kuid esialgsete kavade järgi tohib sinna ehitada 4-5korruselise äripinnaga elumaja 28 korteriga ja maa-aluse parklaga.

Arvestades Metro suurt arendusmahtu, on Raua 10 üks pisemaid. "See on minu isiklik arvamus, aga ilmselt on projekt neile liiga väike," sõnas Arco Vara maakler Kersti Meri, kes objekti müüb.

Mis on mis

  • Metro Capital Management AS on varahaldusettevõte, mis on keskendunud kinnisvarainvesteeringutele Tallinnas, Riias, Peterburis ja nende lähiümbruses. Eestist on kodulehel näiteks Tallinnas Viru väljak 2 ja Rahumäe tee kontorihoone arendus ja Pirita rannahoone juurdeehitus.
  • Ettevõtte hallatavate varade maht ületab 2,7 miljardit krooni, millest 2 miljardit on finantseeritud omakapitaliga. Potentsiaalne arendusmaht on üle 9 miljardi krooni. Investeeritud omakapitali keskmine tootlus projektides on olnud üle 90% aasta baasil, teatab koduleht.
  • 2006. aasta konsolideerimata käive oli 150 mln krooni ja puhaskasum 145 mln krooni, dividende ei makstud.

Raua 10 OÜ

  • 1300ruutmeetrine kinnistu
  • hind 25 miljonit krooni
  • lubatud ehitada 4-5korruseline äripinnaga elumaja
  • detailplaneeringu kehtestamine pooleli