Sarkop avab Kumu arhitekti projekteeritud 50 miljonilise mööblitehase


Äripäev 26.09.2007

Erimööbli valmistaja AS Sarkop avab neljapäeval esimese spetsiaalselt eritellimusmööbli tootmiseks ehitatud tehase, teatas ettevõte.

Jüris asuva tehasehoone projekteeris Pekka Vapaavuori. Tehasehoonesse tehtav investeering ulatub üle 50 miljoni krooni. Uus tehas laiub 1,35 hektari suurusel krundil, millest kasulikku pinda on 4500 ja tootmispinda on 2500 ruutmeetrit.

Sarkopi juhatuse esimees Priit Kerma prognoosib tänu uue tehase avamisele ettevõttele lähiaastatel kahekordset käibe kasvu.

AS-i Sarkop uues tehases on kaks korda enam tootmispinda kui eelmises, Pärnu maanteel asunud mööblitehases. Lisaks tehasele kuuluvad uue kaasaegse tootmiskompleksi juurde ka valmistoodangu ladu ja bürooruumid.

AS Sarkop on kaasaegsete sisustuslahenduste ja tellimusmööbli tootmisega tegelev ettevõte, kelle viimase aja tuntumate objektide hulka kuuluvad Eestis Hansapanga teenindussaalide, restoranide Vertigo ja Novell ning Montoni ja Rahva Raamatu kaupluste sisustus, Soomes hotellikettide Radisson SAS ja Sokos hotellide sisustus. Mööblit valmistatakse nii Soome kui ka teistesse lähiriikidesse. Samas on Sarkopi põhiklientideks jäänud kaasaegseid sisustuslahendusi vajavad ettevõtted Eestis.

Ettevõte tegutseb alates aastast 1992 ning tähistab tänavu oma 15.-ndat tegutsemisaastat. AS-is Sarkop töötab kokku 68 inimest.