EA Rengi arhitektid võitsid rahandus- ja majandusministeeriumi hoonete ideekonkursi


Pressiteade 26.09.2007

Arhitektid Martin Aunin, Marti Kahu ning Martin Melioranski projekteerimis- ja arhitektuuribüroost EA Reng võitsid projektiga "Koostöös" Riigi Kinnisvara ASi korraldatud konkursi rahandus- ja majandusministeeriumi ühtsete hoonete ideekavandi leidmiseks.

"Riigi Kinnisvara aktsiaselts korraldas ideekonkursi, et leida parim lahendus praeguse rahandusministeeriumi hoone – Suur-Ameerika 1 – rekonstrueerimiseks ning selle kõrvale majandusministeeriumile uue hoone rajamiseks," rääkis ASi EA Reng juhatuse esimees Jüri Rass. "Meie arhitektide loodud projekt "Koostöös" paneb pearõhu, nagu nimigi ütleb, kahe maja vahelisele koostööle. Vana – 70ndatel ehitatud praegune rahandusministeeriumi tornmaja rekonstrueeritakse, selle kõrvale kerkib uus torn ning need on ühendatud läbi esimeste korruste ja ülemiste galeriide. Projektis on püütud kahte asutust ja kahte maja koos vaadata. Samas ei jää nad üksteise varju – majad on eriilmelised."

"Meie põhiidee oli just ühendada kaks maja: 70ndatel ehitatud praegune rahandusministeeriumi torn ning uus majandusministeeriumile mõeldud 14-korruseline torn," sõnas ASi EA Reng arhitekt, projekti "Koostöös" üks loojaist Martin Aunin. "Uus torn on vana torni kivise, dolomiitse lindi kõrvale projekteeritud kontrastiks: klaasine ja õhuline. Uudse ning erilisena võib välja tuua kogu fassaadi vertikaalse haljastuse, mis muudab uue klaashoone elavamaks ning jääb läbi klaasi rohelisena kumama. Kahte torni jääb lisaks esimese korruse tsentraalsele sissepääsule ühendama ka ülemine galerii."

Martin Aunini sõnul jääb vana 70ndatel ehitatud hoone samal kujul alles, fassaad rekonstrueeritakse, sisemiselt ehitatakse maja täielikult ümber. "Vanal majal olev Edgar Viiese dolomiitpannoo säilitatakse täies ulatuses, varjualune rekonstrueeritakse. Kahe torni ühine peasissepääs saab olema Suur-Ameerika tänavalt suure varjualusega ning fuajeesse tuleb kahe ministeeriumi ühine vastuvõtulett, kust pääseb mõlemasse torni," rääkis Martin Aunin.

Kahe torni kogupind koos alumise ühendava osaga on 22500m², lisaks tuleb hoone alla kaks korrust maa-alust parklat. Bürookorrustele on ette nähtud üle 1200 töökoha. Lisaks konverentsisaalid, suured raamatukogud, arhiiviruumid, tehnilised ruumid (nt serveri- ja ventilatsiooniruumid), spordi- ja puhkeruumid, teenindussaal ning toitlustusruumid. Mõlema maja ülemised korrused on projekteeritud nõupidamiste korrusteks.

EA Reng AS ( http://www.eareng.ee/ ) tegevusalaks on arhitektuurne ja ehituslik projekteerimine, projektijuhtimine ja järelevalve ning sellealane konsultatsioon. EA Reng asutati 1990. aastal. Ettevõttel on kaks sidusettevõtet: IB Aksiaal OÜ, mis tegeleb kütte, ventilatsiooni, jahutuse ja elektrisüsteemide paigaldamisega ning EA Reng Project Ukraina. ASi EA Reng 2006. aasta käive oli 33,8 miljonit krooni, kasum 2 mln Eesti krooni. Ettevõttes töötab 70 inimest.