Järgmist Loopealse sarikapidu ähvardab kohus


Äripäev 25.09.2007

Lasnamäe veerele kerkiva Loopealse linnaku esimeses neljas majas peetakse täna sarikapidu. Järgmiste linnakorterite ehitus on aga kohtusse jõudnud.

Skanska EMV AS annab osa Loopealse asumisse linna maale rajatavaid korterelamuid sundüürnike ja teiste munitsipaalelamispinna vajajate majutamiseks linna kasutusse, kirjutab Linnaleht.

Linn võtab seal rendile kaheksa viie- ja kaks kaheksakorruselist elamut, kuhu on kavandatud 680 korterit, majade pidamine jääb arendaja hooleks. Esimesse majja saab sisse kolida tuleva aasta märtsis.

Linnavõim teatas, et kavandab avaliku ja erasektori koostöös lähiaastail rajada ligi 2000 munitsipaalkorterit ja loodab peagi kõik vajajad kindlustada soodsa elamispinnaga, lisaks Loopealse projektile annab OÜ Raadiku Arendus 20 aastaks linna kasutusse Lasnamäele ehitatavad 1170 korterit.

Samas peatas Tallinna ringkonnakohus läinud nädala lõpus linnavolikogu otsuse, millega kuulutati läinud aasta lõpus toimunud hanke võitjaks Raadiku Arenduse pakkumine linna eluruumide kasutusse võtmiseks. Kaebuse esitas samuti hankel osalenud ja väidetavalt odavama pakkumise teinud P & R Investment.

Asjas on keskerakondlasest linnapeale Edgar Savisaarele teinud järelepärimise linnavolikogu opositsiooniline Reformierakonna fraktsioon, kes süüdistab linnavõime konkureeriva pakkumise volikogule esitamata jätmises. Linn aga kirjutab, et P & R Investmenti pakkumise hind oli kõrgem ning esitati alles siis, kui kaup Raadiku Arendusega oli juba koos.