Firma kavandab Pärnu bussijaamahoone juurde moodsat ärimaja


BNS 24.09.2007

OÜ Suveniir kavandab Pärnu südalinnas Ringi 5 asuva suveniiripoe lammutada, hoone aluse krundi kõrvalasuva Hommiku tänava kinnistuga ühendada ning ehitada kvartalisse moodsa neljakorruselise ärimaja.

Pärnu linnaarhitekt Karri Tiigisoon ütles esmaspäeval BNS-ile, et planeeringuga on hoone kavandatud nõnda, et muinsuskaitse all oleva bussijaamahoone poolne ärimaja osa on madalam ning seetõttu jääb bussijaamahoone rohkem eksponeerituks.

Tiigisoone sõnul on kavandatava hoone Hommiku tänava poolne osa kõrgem, samas ei jääks ärimaja Rüütli 40 hoone tagant oluliselt välja paistma. Ööklubi Mirage asukohana tuntud Rüütli 40 maja on kõrgete korruste ja kõrge viilkatusega hoone.

Kavandatava ärihoone kõrgus on piiratud 15 meetriga ning Tiigisoone sõnul ei hakka see olemasoleva hoonestuse üle domineerima. Detailplaneeringu projekti järgi peaks hoonest avanema hea vaade muinsuskaitse all olevale bussijaamahoonele.

Ärimaja ise on Tiigisoone sõnul kavandatud moodsa lahendusega ja mitte ajaloolist arhitektuuri kopeeriv.

OÜ Suveniir poolt esitatud ja eelmise nädala esmaspäeval Pärnu linnavalitsuse poolt vastu võetud detailplaneeringu projekti eesmärk on ühendada Pärnu südalinnas Ringi ja Hommiku tänava vahel kaks kinnistut ning tekkivale 463 ruutmeetri suurusele kinnistule rajada sisehooviga neljakorruseline ärimaja.

Ühendatava kinnistu Hommiku 6 võõrandas Pärnu linn 1995. aasta lõpus AS-ile Raitar. OÜ-le Suveniir kuulub kinnistu 2001. aastast.

Pärnu planeerimisosakonna planeeringute spetsialist Ülle Tuulik ütles BNS-ile, et ärimaja detailpalneeringu avalik väljapanek toimub kahe nädala jooksul alates kolmapäevast. Kui ettepanekuid planeeringu muutmiseks ei laeku, kinnitab maavanem planeeringu ning see läheb edasi volikokku kehtestamisele.

OÜ Suveniiri juhataja Sirje Kõresaar keeldus möödunud nädalal BNS-ile kommentaari andmisest, öeldes, et ei soovi projektist nii varajases staadiumis rääkida.

Suveniiri majandusaasta aruandest selgub, et firma käive oli mullu 3,2 miljonit krooni ja puhaskasum 38.633 krooni. Firmast enam kui kaks kolmandikku kuulub Sirje Kõresaarele, üle 32 protsendi kuulub Kristi Kõresaarele ja alla ühe protsendi Uno Kõresaarele.

Uno Kõresaar on ehitus -ettevõtte AS-i Pärnu REV tegevjuht, firma müügitulu oli mullu majandusaasta aruande järgi 84 miljonit krooni ja puhaskasum viis miljonit krooni.