Pärnu ekslinnapea plaanib uuendada Härma kaubanduskeskust


BNS 24.09.2007

Pärnu ekslinnapea Einar Kelder kavatseb Pärnus Tallinna maantee äärde jäävat Härma kaubanduskeskust uuendada ning kaubanduspindadeks ümber ehitatud vanad sõjaväegaraažid likvideerida.

AS-ile Härma Keskus kuuluv maa-ala on üle viie hektari suurune ning selle Tallinna maantee poolne äär on 130 meetrit pikk. Alal on mitu hoonet, suur autoparkla ning automaattankla.

"Kui me kunagi 15 aastat tagasi alustasime vene sõjavärgaraažides, siis praeguseks on see nii enam-vähem ka jäänud. Nende aeg on ümber," rääkis Kelder BNS-ile.

Keldri sõnul on praegu kehtiva detailplaneeringu alusel alale võimalik ehitada juurde 20.000 ruutmeetrit pinda. "Täisehitusala võib olla 50 protsenti, kuid viiest hektarist on praegu täis ehitatud vaid 1,5 hektarit," märkis Kelder.

Ettevõte lähiajal olemasolevaid hooneid veel lammutada ei kavatse. "Enne ehitame ikka rentnikele uued hooned," märkis Kelder. Samas kavandab ettevõte säilitada mahuka autoparkla.

Härma keskuses rendivad pinda toidu- ja ehitus -pood, automüügisalong, auto varuosade kauplus, olmeelektroonika pood, toitlustuskoht ning mitmed väiksemaid kauplused.

AS Härma Keskus teenis Kilgi 4 ja Kilgi 4a kinnistutel asuva kinnisvara kasutusrendile andmisega mullu müügitulu 7,6 miljonit krooni, firma kasum oli 3,5 miljonit krooni. Ettevõttest kolmveerand kuulub Einar Kelderile, veerand Eiri Kelder Mäesalule.