Linn aitab Tallinna Tehnikaülikoolil staadioni taastada


Pressiteade 20.09.2007

Tallinna linnapea Edgar Savisaare ja Tallinna Tehnikaülikooli rektori Peep Sürje kohtumisel lepiti kokku, et Tallinna linn aitab tehnikaülikooli Raja tn staadioni renoveerimisel, osaleb järgmisel aastal TTÜ 90. juubeliaasta tähistamisel ning jätkab olemasolevate koostöölepingute täitmist.

TTÜ rektori Peep Sürje sõnul on ülikooli Raja tänava staadion kasutusel alates 1965. aastast, teiste tuntud sportlaste seas on seal trenni teinud ka näiteks maailmameister Gerd Kanter. "Hetkel on olukord selline, et staadion vajaks hädasti investeeringuid. Kuid kahjuks ülikooli enda jõud sellest üle ei käi," sõnas Sürje. Staadioni väljaehitamisel kaasaegseks spordikeskuseks nägi linnapea Edgar Savisaar head koostöövõimalust. "Staadion kuulub küll ülikoolile, aga võimalik on anda hoonestusõigus linnale, et linn investeeriks staadioni renoveerimisse," ütles Savisaar. Ühe võimalusena võiks staadion olla Nõmme Spordikeskuse üks osa ning lisaks üliõpilastele võiksid staadioni kasutada Nõmme, Hiiu ja Mustamäe koolide õpilased.

Kohtumisel osalenud abilinnapea Kaia Jäppineni sõnul on linna probleem selles, et linnal ei ole enam maad, kuhu täismõõtmetes staadioni ehitada. "Oleme ka Eesti Olümpiakomiteega arutanud, et Tallinnasse peaks välja ehitama staadioni, mis oleks kodu- ja harjutusstaadioniks meie maailmatasemel kergejõustiklastele, eelkõige heitjatele, tõukajatele, viskajatele. Miks mitte teha TTÜ staadionist just selline spordiväljak," sõnas Jäppinen. Staadionil on olemas kehtiv detailplaneering. "Kavandame järgmiseks aastaks renoveerimisprojekti tellimise, pärast seda, aastal 2009 saaksime ehitus -töödega alustada," lausus Jäppinen.

Sarnaselt Eesti Vabariigiga, tähistab järgmisel aastal oma 90-ndat juubelit ka Tallinna Tehnikaülikool. Rektori sõnul võiks pealinn osaleda mitmetes juubeliürituste ettevõtmistes, näiteks tehnoloogiamessi ja ühise ettevõtluspäeva korraldamisel, linna tellimusel võiksid tudengid koostada linnale huvitavatel ja vajalikel teemadel diplomi- ja magistritöid. Alates jaanuarist alguse saavad juubeliüritused kulmineeruvad 17. septembril.

Tallinna linnal ja linna allasutustel on erinevate kõrgkoolidega üle 30 erineva lepingu. Enim koostöölepinguid on sõlmitud just Tallinna Tehnikaülikooli ja selle instituutidega. Näiteks tellivad linna erinevad ametid õppejõududelt ja õppetoolidelt ekspertuuringuid ning analüüse.