Välisministeerium ostab kolm uut saatkonnahoonet


BNS 19.09.2007

Välisministeerium kavatseb järgmisel aastal osta kolm uut saatkonnahoonet ning jätkata tänavu ostetud kolme saatkonnahoone renoveerimist.

Välisministeeriumi asekantsleri Marten Koka sõnul plaanib ministeerium järgmisel aastal osta uued saatkonnahooned Kiievisse, Madridi ja Varssavisse ning jätkata tänavu ostetud Londoni, Budapesti ja Thbilisi saatkonnahoonete renoveerimist. Samuti on kavas tuleva aasta lõpul alustada Pekingi saatkonnahoone ehitust.

Tänavuaastases lisaeelarves on uute saatkonnahoonete ostmiseks ja olemasolevate renoveerimiseks ette nähtud 284 miljonit krooni.

Kiievi saatkonnahoonele kulub kavade kohaselt 67 miljonit ning Varssavi ja Madridi saatkonnahoonetele kummalegi 60 miljonit.

Budapesti ja Thbilisi saatkonnahoonete renoveerimisele kulub järgmisel aastal vastavalt 18 ja 15 miljonit ning Londoni saatkonnahoonele 10 miljonit.

Koka sõnul on järgmise aasta lõpul kavas alustada ka Pekingi saatkonnahoone ehitamist, samuti tuleb tasuda teine osa maa maksumusest. Kokku kulub järgmisel aastal selleks 20 miljonit krooni.

Lisaks kavatseb välisministeerium lõpetada arhitektuurikonkursi Riia saatkonnahoone ehitamiseks ning läbi viia vajalikud projekteerimistööd. Selleks on on lisaeelarvest kavandatud kokku üheksa miljonit krooni.