Tallinn teeb Viru Poja osas otsuse lähinädalatel


BNS 19.09.2007

Tallinna linnapea Edgar Savisaar ütles kolmapäevasel pressikonverentsil, et linnavalitsus kujundab otsuse Viru hotelli juurdeehituse ehk niinimetatud Viru Poja osas lähinädalatel.

Savisaar juhtis ajakirjanike tähelepanu sellele, et riigikohtu otsus oli linnavalitsuse kaebust mitte menetleda. "Kuidas linn reageerib? Meil on aega selle 20 päeva ja selleks ajaks töötame oma seisukohad välja," ütles linnapea.

Savisaar märkis veel, et Viru Poega puudutavate otsuste mõju avalikkusele on lühiajaline, sest kahe nädala pärast on selge, kas linn annab arendajale ehitus -loa või mitte.

Arendaja Pontos OY teatas teisipäeval, et riigikohus pidas Tallinna linnavalitsuse edasikaebust Viru hotelli juurdeehituse osas põhjendamatuks ja andis sellega lõpliku võidu arendajatele.

Tallinna linnaplaneerimise ameti viivitamine Viru Keskuse juurdeehitusloa väljastamisega on tunnistatud ebaseaduslikuks kahes eelnevas kohtuastmes.

Viru hotelli 17-korruseline juurdeehitis oli ette nähtud 1999. aasta detailplaneeringuga ning firma taotles 2005. aastal linnalt selle rajamiseks ehitusluba.

Toonane linnapea Tõnis Palts kuulutas aga juurdeehitise sobimatuks ning linnavõim alustas selle kustutamist planeeringult.

Ka hilisemad Tallinna linnapead Jüri Ratas ja Edgar Savisaar pole Viru juurdeehitist toetanud.