Varamaad müüb Kaarli puiestee kinnistut 60 miljoni euroga


BNS 19.09.2007

Ajaleht The Wall Street Journal Europe avaldas kolmapäeval kuulutuse, kus Varamaad Kinnisvara müüb Tallinnas aadressil Kaarli 2 asuvat kinnistut 60 miljoni euroga.

Kuulutuses seisab, et Kaarli 2 detailplaneering näeb ette maa-aluse parkla arendamist kostöös Tallinna linnaga. Kontaktisikuks on keegi Catalin Jaloba ning ainukeseks kontaktiks on yahoo mailiaadress. Müügikuulutuse juures on suur pilt, kus peal on ka vabaduskell ja Kaarli kirik.

Varamaad Kinnisvara üks juhatuse liikmetest, Arco Vara tütarettevõtte Pirita Olümpiapurjespordikeskuse AS-i juhataja Urmas Lind ütles BNS-ile, et kinnistu kõik omanikud ei ole teinud selle võõrandamise osas otsuseid.

Samas märkis Lind, et hinnaindikatsiooni saamiseks on turgu kombitud juba mõnda aega. "Aktsionäride ühissoov on leida sellele Tallinna ja riigi jaoks olulisele kinnistule kõiki linnakodanikke rahuldav lahendus. Müük võib selleks lahenduseks olla, kuid ei pruugi," ütles Lind.

Leedo viibis kolmapäeval välismaal, ega olnud kommentaariks kättesaadav.

Tallinna linnavalitsus on varem avaldanud soovi endiste tenniseväljakute ala omandanud ja praegu suurärimees Vjatšeslav Leedole, kinnisvaraarendaja Arco Varale ning AS-ile Interfin Investments kaudu Andrei Logvinenkole kuuluva Varamaad Kinnisvaraga koos arendada maa-alust parklat.

Spordiselts Kalev ja Eesti Ametiühingute Keskliit müüsid ühisomandis oleva Kaarli puiestee 2 asuvad ehitised (tennisepaviljoni ja tribüünid) 2004. aasta alguses osaühingule Arlanda Invest, millel puudus laiem majandustegevus. Kumbki pool sai müügist 10,5 miljonit krooni.

Firma müüs vara edasi 27,6 miljoni krooni eest Baltskan Kinnisvarapartneritele, kes omakorda sama aasta suvel müüs kinnistu edasi osaühingule Varamaad Kinnisvara, millele linn on teinud ettepaneku asutada parkla rajamiseks ühisfirma.

Hiljuti ütles Tallinna abilinnapea Taavi Aas Vabaduse väljaku arenguperspektiive tutvustades, et linn ostaks Kaarli 2 kinnistu ainult koos riigiga.

Augusti alguses müüs 50-protsendilises osas Arco Varale kuuluv Arco Vara Saare Kinnistud OÜ kolmandiku Varamaad Kinnisvara OÜ-st AS-ile Interfin Investments, mille ainuomanik on Krediidiinfo andmeil Andrei Logvinenko. Firma nõukogusse kuuluvad Tallinnas elav Maxim Logvinenko ning Venemaal elavad Aleksei Logvinenko ja Tamara Logvinenko.

Eelmisel neljapäeval tehtud otsusega keeldus valitsus Vabaduse väljaku maa-aluse parkla arendamisega seotud Kaarli 4a kinnistu andmisest Tallinna linnale. Abilinnapea sõnul ei saa ilma selle kinnistuta kavandatud kohta rajada maa-aluse parkla väljasõitu ning erafirmale kuuluva Kaarli 2 kinnistuta ei hakkaks kogu kavandatud Vabaduse väljaku kontseptsioon tööle.

Aasa sõnul ei tegele valitsus tehniliste probleemide lahendamisega ning tema hinnangul oli valitsuse keeldumise põhjuseks poliitika.

Ettepaneku linnale Kaarli puiestee 4a kinnistut mitte anda tegi keskkonnaminister Jaanus Tamkivi, viidates asjaolule, et linn soovib pärast maa omandamist selle koheselt koormata hoonestusõigusega äriühingu Varamaad Kinnisvara kasuks.

Peaminister Andrus Ansip ütles eelmisel neljapäeval valitsuse otsust põhjendades BNS-ile, et riigil puudub kindlus, kas kinnistut kasutatakse tingimata parkla rajamiseks. Tema sõnul ei saa välistada, et kui parklaprojekt peaks ebaõnnestuma, panevad uued omanikud riigi poolt projektile antava kinnistu müüki.