Haabersti uus ristmik muudab ümbruse linnaosa keskuseks


BNS 19.09.2007

Tallinn tahab praegusele Haabersti ristmikule rajada ligi 500 miljonit krooni maksva mitmetasandilise liiklussõlme, mille ümbrus muutub linnaosa keskuseks, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tulevikus sõidavad autod lisaks ringteele selle all asuvas tunnelis ning selle kohal kõrguval sillal, lisaks muutuvad laiemaks Ehitajate tee ning Rannamõisa tee. Praegu rahapuuduse taga seisva projekti teostumise korral peaks see oluliselt piirkonna ummikuid vähendama.

Tallinna peaarhitekti Endrik Männi kinnitusel kujundab kavas olev liiklussõlm enda ümber piirkonna keskuse, kus annavad tooni meelelahutus- ja kaubandusasutused.

Arhitektuuri- ja projekteerimisbüroo Nord Projekt koostas kogu Haabersti ringi lähedusse jääva ala tulevikuvisiooni, koondades sellesse kõik praegu territooriumil käimas olevad ja kavandatavad detailplaneeringud.

Nord Projekti peaarhitekti Meeli Truu kinnitusel hakkavad kogu Paldiski maantee äärt palistama uued äri- ja büroopinnad ning endiselt Rocca al Mare lõbustuspargi platsilt kaovad vananenud atraktsioonid.

Praegu oma pinda kahekordseks laiendav Rocca al Mare kaubanduskeskus peaks uue ilme saama 2010. aastal. Selle läheduses asuval maa-alal hakkab näituste ja müügiürituste firma Orangetime Expo korraldama messe.

Tulevane kolmetasandiline ristmik ja valglinnastumine tingib Truu kinnitusel ka kõrghoonete rajamise ringtee lähedusse. Piirkonda on ette nähtud kaks kõrghoonetega ala: Üks asub Paldiski maantee ja Rannamõisa tee vahel ning teine Paldiski maanteest Mustamäe pool.