Kiviõli tuhamägi saab murukatte


BNS 18.09.2007

Kiviõli tuhamäel on käsil nõlvade kasvupinnasega katmine ja sellele hüdrokülvi piserdamine ning samal ajal jätkub suusanõlvade profileerimine, kirjutas maakonnaleht Põhjarannik.

"Suusanõlvad on 90 protsenti profileeritud - kõik need mustad kohad, kust poolkoks on välja tõmmatud," ütles SA Kiviõli Seiklusturismi Keskus nõukogu esimees Madis Olt ajalehele.

Need kohad, mis mustad ei ole, on kasvupinnasega kaetud. Seda kulub ühtekokku kolmteist-neliteist tuhat kantmeetrit ja enamik sellest on juba kohale toodud.

Kergelt sinakas värvus kõige järsemal mäeküljel näitab, et see on juba hüdrokülvi tehnoloogia abil muruseemne peale saanud. Hüdrokülv ei tähenda, et muru kiiremini kasvama hakkaks, küll aga seda, et külvamine ise on kiire ja efektiivne.

"Kui siin sügisel tööd lõpetame, on kaks asja tehtud: mägi suletud ja suusaradadel põhi olemas," kinnitas Olt, et keskkonnainvesteeringute keskuselt saadud 12,3 miljonit krooni on võimaldanud kõik kavandatud tööd plaanitud ajal ära teha.

Järgmisel aastal on musta mäe asemel roheline ja selle roheluse sees kasvab 1200 noort mägimändi, millest enamik on juba praegu maha istutatud.

Tööd teeb riigihanke võitnud OÜ Roadservice Haljastus, kes suudab muruseemnega katta umbes 10.000 ruutmeetrit. Ühtekokku vajab Kiviõli tuhamäel katmist 130.000 ruutmeetrit.

Kuna linnapoolne, kõige järsem külg on juba külvatud, loodavad töömehed ülejäänuga hiljemalt kahe nädalaga toime tulevat.