Alatskivi mõisakompleksi rendikonkurss nurjus


BNS 18.09.2007

Alatskivi vallavalitsuse korraldatud konkursile Alatskivi mõisakompleksi rendileandmiseks ei tulnud reedeseks tähtajaks ühtegi pakkumist, vald uut konkurssi korraldada ei kavatse.

Alatskivi vallavanem Andu Tõrva ütles BNS-ile, vald võttis konkursi käigus suuremate kinnisvarafirmadega ka ise ühendust, kuid hoolimata huvi olemasolust pakkumisi ei tehtud.

"Ilmselt tähendab selle [mõisakompleksi] majandamine pikaajalisi investeeringuid ning nende tagasi saamine on praegusel hetkel kahtluse all," märkis Tõrva. "Praeguste kinnisvarahindade trendide juures ei ole mõtet uut konkurssi välja kuulutada, kuna ei ole tulijaid."

Tõrva sõnul peab sihtasutus nüüd mõisakompleksi äramajandamiseks tegevust laiendama. "Hakkame projekte kirjutama ja katsume turistide voolu siia suurendada," lisas ta.

Ühtlasi kavatsetakse vallavanema sõnade kohaselt abi otsida europrojektidest ning kompleksis tegutsevale kultuurikeskusele ka riigilt.

"Lossihoonele praegu veel rahasid leiab, aga kõrvalhooned lagunevad."

Tõrva märkis, et kuigi uut konkurssi enam ei korraldata, on vald erinevatele pakkumistele jätkuvalt avatud. "Kui kellelgi huvi on, siis vald on alati valmis asuma läbirääkimistele leidmaks kahepoolseid lahendusi - kõik võimalused on võimalikud peale müügi," mainis Tõrva.

Alatskivi vald korraldas kohalikule mõisakompeksile uue konkursi tänavu augusti alguses.

2006. aasta suvel toimunud rendikonkursi võitnud Rein Kilgi firma OÜ Elikante loobus rendilepingu allkirjastamisest viidates asjaajamise keerukusele. "Viimased sündmused on näidanud, et väikeste ametnike formaalsest müürist läbimurdmine on üha raskem," kommenteeris Kilk rendilepingust loobumist tänavu mais.

Rendilepingu sõlmimisel oleks Kilk võtnud endale kohustuse investeerida mõisakompleksi 15 miljonit krooni ja luua juurde 35 töökohta.