Varja tuulepargi keskkonnamõju hindamine algab septembris


BNS 14.09.2007

Lüganuse valda planeeritava 150-megavatise võimsusega Varja tuulepargi keskkonnamõju hindamise programmi avalik arutelu toimub 27. septembril.

Tuuleparki arendava OÜ Raisner juhatuse liige Harry Raudvere ütles BNS-ile, et kokku on parki plaanis püstitada umbes 50 tuulikut ning projekti kogumaksumuseks on ligikaugu kolm miljardit krooni.

Raudvere projekti valmimisel takistusi ei näe. "Eesti Energiaga on liitumislepingud sõlmitud ja osamaksed makstud, maaomanikega on hoonestusõiguse lepingud sõlmitud ning praegused ekspertiisid näitavad, et 33-ruutkilomeetrine planeeringuala on piisavalt suur, et vajalik võimsus sinna kellegi huve segamata paigutada," märkis ta.

Raudvere sõnul selguvad projekti ehitus -tööde täpsemad tähtajad kevadel.

Pargi teemaplaneeringu avalik arutelu toimub 27. septembril Lüganuse rahvamajas. Enne arutelu on planeeringu lähtekohtadega võimalik tutvuda Lüganuse vallavalitsuses ja keskkonnamõju hindamist läbi viiva Hendrikson & Ko Tartu kontoris.

Tuuleparki arendavast OÜ-st Raisner kuulub 80 protsenti Hispaania päritolu firmale Iberdola Energias Renovables ja 20 protsenti Eesti omanikega OÜ-le Adepte.