Valitsus ei anna Tallinnale Kaarli puiestee 4a krunti


BNS 12.09.2007

Valitsus plaanib neljapäeval anda Tallinna munitsipaalomandisse Kaarli puiestee 4 asuva krundi, samas keeldub valitsus kõrval asuva Kaarli puiestee 4a krundi andmisest linnale.

Keskkonnaminister Jaanus Tamkivi ettepanekul annab valitsus Tallinnale 4221 suuruse Kaarli puiestee 4 krundi, mille sihtotstarve on 15 protsendi ulatuses ärimaa ja 85 protsendi ulatuses transpordimaa, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Munitsipaalomandisse taotletav Kaarli puiestee 4 on ajutine krunt, mis detailplaneeringu kohaselt liidetakse Tallinna linnale kuuluva Vabaduse väljaku ja Kaarli puiestee kinnistu jagamisel tekkiva Kaarli puiestee kinnistuga. Sellele maale on detailplaneeringus ette nähtud istutada haljastuse taastamiseks äärmine puuderida.

Tamkivi teeb samas ettepaneku mitte anda linnale kõrval asuvat Kaarli puiestee 4a krunti, kuna Tallinn kavandab koheselt pärast taotletud maaüksuse saamist koormata see hoonestusõigusega äriühingu kasuks. Tallinn kavatseb seada hoonestusõiguse Varamaad Kinnisvara OÜ kasuks otsustuskorras.

"Vastavas ühiste kavatsuste protokollis puuduvad viited hoonestusõiguse tähtaja ja võimaliku võõrandamise kohta. Samuti ei ole protokollis juttu ehitise staatusest hoonestusõiguse tähtaja saabumisel. Tallinna linna kavatsus näitab, et kohalik omavalitsus ei vaja nimetatud maaüksust oma ülesannete täitmiseks," märkis valitsus.

Vastavalt Tallinna detailplaneeringule peaks Kaarli puiestee alale tulema jalakäiajate ala ning selle alla maa-alune autoparkla, mis uletuks Vabaduse platsilt Kaarli puiestee äärsete tenniseväljakute alt kuni Toompea tänavani.

Linnavõim plaanis autoparkla rajamiseks luua ühisfirma ärimehehe Vjatšeslav Leedole ja kinnisvaraarendaja Arco Varale kuuluva Varamaad Kinnisvaraga, kes on Kaarli puiestee ääres olevate tenniseplatside omanik.