Eesti Pank tahab turvalisuse huvides naabriks parkimisplatsi


Äripäev 12.09.2007

Eesti Pank taotleb turvalisuse huvides kõrvalkrundile kavandatava elumaja asendamist parkla või pargiga.

Eesti Pangale teeb muret, et kahe Kentmanni tänava äärse kinnistu ette võib kerkida uus elumaja. Estonia puiestee ja Sakala tänava vahelise kvartaliosa detailplaneeringu eskiisi on linnaplaneerijatele esitanud Selvaag Eesti OÜ. Planeering hõlmab Kentmanni 4/ Sakala 10 kinnistut ning Estonia pst 15a kinnistu Kentmanni tänavaga piirnevat osa, kirjutab Postimees.

«Eesti Pank kui Estonia pst 13 asuva hoone omanik on mures nimetatud kinnistute ehitusõiguse ulatuse pärast,» märkis panga asepresident Rein Minka kirjas Tallinna linnaplaneerimise ametile. «Eesti Panga arvates võiks see piirkond jääda hoonestamata.» See võiks Minka sõnul olla kasutusel hoopis parkimis- või pargialana.

Minka tõdeb kirjas, et seaduse järgi kuulub Eesti Panga ülesannete hulka korraldada raharinglust, hoida riigi väärismetalli- ja välisvaluutavarusid ning korraldada nende kasutamist. «Nimetatud ülesanded tingivad Eesti Panga hoonele kõrgendatud turvanõuded ning õigustatud huvi naaberkinnistutel toimuva vastu,» leidis ta.

Kas Eesti Pank on üldse kinnistute hoonestamise vastu või ei soovita maju vahetult tänava äärde ehk tänavast kaugemale võiks uusi hooneid rajada, ei soostunud pank eile Postimehele täpsustama. Samuti ei selgitanud pank, millist ohtu võiksid uued hooned pangale kujutada.

Eesti Panga avalike suhete büroo juhataja Livia Kulm märkis vaid, et igasuguse detailplaneeringu eesmärgiks on määrata krundi ehitus -õigus ning kõigil planeeringuala naaberkinnistute omanikel on alati õigus selle kohta oma arvamust avaldada.