Sedin eitab ehitusvõlga


Äripäev 12.09.2007

Lutheri kvartalit arendav Pjotor Sedin lubab ostjatele korterid üle anda õigel ajal ning lükkab ümber väited, nagu oleks tema firma Grove Invest võlgu ehitajale Fund Ehitusele.

Otsides kinnitust infole, et Lutheri kvartali arendajal OÜ-l Grove Invest on tekkinud rahalised raskused, tuli põrkuda arendaja ja ehitaja ringkaitsele. 40 miljonit krooni olevat see summa, mida arendaja võlgnevat peatöövõtjale OÜ-le Fund Ehitus, kes kevadel asus ASi Eesti Ehitus asemel kvartalit ehitama.

Fund Ehituse juht Ott Kikkas vastas küsimusele võlgnevuse kohta napilt. "Kuna Fund Ehituse ja OÜ Grove Invest vaheline leping on konfidentsiaalne, ei ole meil õigust ilma OÜ Grove Invest loata anda informatsiooni lepingu ja selle täitmise kohta," märkis Kikkas.

Samas kvartalis ehitustöid tegeva Hausers Ehitus OÜ juhatuse esimees Madis Mägi ei soovinud samuti vastata küsimusele arendaja võimalike rahaliste raskuste kohta, öeldes, et "oleme omavahel nii kokku leppinud". Küsimusele, kas ehitus -töö käib, vastas Mägi, et "ka sellele küsimusele jätaksin vastamata".

Sedin, kelle sõnul on tema poole sel teemal pöördutud ka Eesti Ekspressist, ütles, et "täna meil ehitajaga probleeme ei ole" ning korterid antakse üle õigel ajal.

"Ehitusel on igasuguseid probleeme - tehnilisi, majanduslikke -, kuid selliseid, mis objekti valmimist segavad, pole. Meil on ehitaja lubadus, et kahe kuu pärast on tööd lõpetatud," lisas Sedin.

Maksuameti kodulehekülje järgi oli Grove Investil eilse seisuga 10,8 miljoni kroonine maksuvõlg, sellest 10,5 miljonit krooni moodustab käibemaksuvõlg. Maksuameti andmetel tekkis võlg sellel aastal ning võla tasumiseks on koostatud kuuekuuline maksegraafik, mida Grove Invest on korrektselt täitnud.

Lutheri kvartalis kortereid müüva Ober-Hausi maakleri Siivi Pentjärve sõnul ei ole temal teada, et arendajal oleks mingeid probleeme ehitustähtajaga. Sama kinnitas ka Ober-Hausi juht Peep Vooro, kelle sõnul lubas arendaja möödunud nädalal toimunud koosolekul korterid õigel ajal või isegi varem valmis saada.

Sõlmitud lepingute järgi tuleb esimesed korterid ostjatele üle anda hiljemalt selle aasta novembris.

Mis on mis

OÜ Grove Invest

  • 2006. aasta majandusaasta aruande järgi on Lutheri kvartali projekti üldmüügimaht 430 miljonit krooni, millest eelmüügikokkuleppeid oli sõlmitud 32 protsendi ulatuses.
  • Grove Investi kohustused kasvasid eelmisel aastal 642,6 miljoni kroonini, neist lühiajalisi kohustusi 414,6 miljonit krooni. Aasta varem oli kohustusi kokku 204,4 miljonit krooni.
  • Korteritele tehtud kulud ehitusmaksumuses olid kokku 381,6 miljonit krooni.
  • Jaotamata kasumit oli kogunenud ligi 494 miljonit krooni.

Taust

  • Kahe aasta eest oktoobris esitleti endise Tallinna vineeri- ja mööblikombinaadi territooriumile ehitatavat Lutheri kvartalit.
  • 2,3 hektari suuruse elamispiirkonna arendaja ja omanik Grove Invest lubas kvartali täies mahus valmis saada 2007. aasta kevadel.
  • Ehitama asus Eesti Ehitus. Sõlmitud töövõtulepingu maksumus ilma käibemaksuta oli 213 miljonit krooni.
  • Selle aasta veebruaris teatas Eesti Ehitus, et loobub kvartali ehitamisest.
  • Aprillis asus kvartalit edasi ehitama Fund Ehitus.