Presidendi kantselei laieneb oktoobris uutesse ruumidesse


BNS 11.09.2007

Tallinnas Weizenbergi tänaval asuv presidendi kantselei laieneb sügisel Rohelise Aasa tänava ajaloolistesse hoonetesse, kuhu võib tulla ka eelmise presidendi Arnold Rüütli kontor.

Presidendi kantselei pressiesindaja Kristel Petersoni sõnul peaks Kadrioru Luigetiigi lähedal asuvate Roheline Aas 1, 5 ja 11 hoonete renoveerimine lõppema oktoobris.

Majadesse tulevad presidendi kantselei ametiruumid ja presidendi kantselei garaažid ning kõne alla võib tulla ka president Rüütli kontori sisseseadmine, kuid selles osas ei ole veel lõplikku otsust tehtud.

Presidendi kantselei alustas endise kastellaanimaja kompleksi kuuluvate Roheline Aas 1, 5 ja 11 hoonete renoveerimist mullu sügisel. Kastellaanimaja kuulub Tallinna linnale, kuid ülejäänud kompleksi kuuluvad hooned on riigi omandis.

Kõik hooned olid enne renoveerimise algust lagunenud ja aegade jooksul juurdeehitustega koormatud. Kõige halvemas seisus oli tulekahjus kannatada saanud Roheline Aas 1 asuv hoone.

Ehitustööde käigus lasi presidendi kantselei puhastada majad juurdeehitistest ning renoveerida need võimalikult ajaloolisel kujul koos tänapäevaste tehnovõrkudega.

Kuna Roheline Aas 1 ja 5 hoonete puhul on tegemist peegelsümmeetriliste hoonetega, lähtuvad ehitajad hävinud detailide taastamisel muinsuskaitse nõuete järgi hoone säilinud detailidest. Nendesse hoonetesse tulevad presidendi kantselei töötajate ametiruumid ning võimalik Arnold Rüütli kontor.

Roheline Aas 11 asuvad endised kastellaanimaja tõllakuurid ning sinna laseb presidendi kantselei rajada garaažid ning autojuhtide olme- ja tööruumid.

Ehitus -tööde lepinguline maksumus on 25.590.684 krooni. Presidendi kantselei sõlmis mullu oktroobris lepingu hoonete renoveerimiseks AS-iga Lindrem.