Muinsuskaitse piirab Viljandi lossimägedes arendustöid


BNS 11.09.2007

Viljandi ärimehel Ari Dubinil jääb muinsuskaitseameti vastuseisu tõttu lossimägedesse teostamata vaatemüüri ehitus ning samal põhjusel võib osutuda keeruliseks köisraudtee rajamine, kirjutab Sakala.

Dubin plaanis rajada Teisele Kirsimäele omalaadse müüri, millelt oleks saanud nautida vaadet linnale ja järvele. Ärimehe sõnul poleks tegemist olnud äriprojektiga ja ettevõtmiseks oleks moodustatud mittetulundusühing. Kohalikud oleksid vaatemüürile pääsenud tasuta ja turistid väikese summa eest.

Muinsuskaitseamet aga Dubini kava ei toetanud. Viljandimaa osakonna vaneminspektor Anne Kivi ütles Sakalale, et lossivaremeid soovitakse säilitada sellisena, nagu need on.

"Uusi rajatisi ei saa linnusele teha. Hiina müür jääb Hiinasse ja iseloomustab seda maad. Mingit Disneylandi me siia ei soovi," märkis Kivi.

Viljandi muinsuskaitse peaspetsialist Monika Rauba sõnul näeb Viljandi ordulinnuse konserveerimise ja heakorrastamise kontseptsioon ette, et linnust üles ei ehitata. "Taastatakse ja markeeritakse olemasolevat, kuid juurde midagi suuremat ei ehitata," kinnitas ta.