Ülemiste Citys avati Eesti hariduspioneeri Johannes Käisi nime kandev hoone


Pressiteade 10.09.2007

06.09.07 avati pidulikult Ülemiste Citys Eesti hariduspioneeri Johannes Käisi nime kandev hoone aadressil Lõõtsa 4. Selles majas leidsid endale uue asupaiga Elukestva Õppe Arendamise Sihtasutus Innove ja Riiklik Eksami- ja Kvalifikatsioonikeskus (REKK).

Hoone on täielikult ümber ehitatud endisest tootmishoonest, mille käigus säilitati vanad paekivimüürid ja ehitati peale veel kaks korrust. Hoone on suurepärane näide vana arhitektuuri säilitamisest ja kasutusotstarbe muutmisest. Hoonel on avar siseõu, mis muudab selle hubaseks ja avatuks.

Uues hoones, Lõõtsa tänav 4, on SA Innove kasutada ca 1500 m2 pinda ning REKKi kasutada veidi rohkem kui 2700 m2. Olemas on nõuetele vastav arhiivikompleks, kaasaegsed töö- ning nõupidamisteruumid. REKKi poolel on ka klienditeenindussaal.

Avamisel osalesid lisaks maja asukatele Eesti Vabariigi haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas, kõrg- ja kutsekoolide, maavalitsuste ning erialaliitude esindajad. Oma kõnes avaldas haridusminister heameelt selle üle, et haridusvaldkonna töötajate töötingimused oluliselt paranevad ja avaldas lootust, et asumine Ülemiste City Targa Äri Linnas aitab muuta ka haridusvaldkonda veel innovatiivsemaks kui see senini on olnud.

REKK-i direktor Robert Lippin ning SA Innove juhatuse liikmed Tõnis Arvisto ja Lea Orro tänasid koostööpartnereid ning avaldasid lootust, et innovatsioonilinnaku jätkuv areng mõjub positiivselt ka siin tegutsevate asutuste arengule.

Vaade 1. Lõõtsa 4 peasissepääs http://urltea.com/1g3h
Vaade 2. Lindi läbilõikamine http://urltea.com/1g3i

Lindi lõikasid läbi REKK-i direktor Robert Lippin, Eesti Vabariigi haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas ning SA Innove juhatuse liikmed Lea Orro ja Tõnis Arvisto.