Saarlase jonn ei anna hiidlastele head elektrit


Äripäev 07.09.2007

Eesti Energia ja Saaremaa Leisi valla Pammana poolsaare maaomaniku vaheliste läbirääkimiste liivajooksmine on venitanud kolmanda Saaremaa-Hiiumaa vahelise merekaabli paigaldamist.

Hiiumaa tarbijad saavad kogu oma elektrienergia üle Saaremaa ning Soela väina aluse kolmanda 35 kV merekaabli paigaldamine võimaldaks tunduvalt parandada Hiiumaa elektrivarustuse töökindlust, kirjutas Postimees.

"Üks olemasolevatest kaablitest on töös seitsmekümnendate aastate algusest ja nõuab väljavahetamist. Samuti on vaja jaotusseadet automatiseerida rikkekoha kiireks lokaliseerimiseks," ütles Eesti Energia tütarfirma OÜ Jaotusvõrgu kommunikatsioonijuht Kristjan Hamburg.

OÜ Jaotusvõrk ligi 20 miljonit krooni maksma minev kaablipaigaldus venib aga Pammana poolsaare maaomaniku liialt suure kompensatsioonisoovi tõttu, mille suurust Hamburg ei avaldanud.

"Ehitusloa võib anda seadusest lähtuvalt suvalisele taotlejale, kui projekti dokumentatsioon vastab nõuetele, aga ehitus -töödega ei või alustada ilma omaniku nõusolekuta," lausus Leisi vallavanem Ludvik Mõtlep.