Lennufirma plaanib Kärdlasse esimese spaa ehitada


Äripäev 07.09.2007

Kärdla linnapea Anton Kaljula rääkis aripaev.ee-le, et Kärdla linn loodab saada oma esimese spaa lähiaastate jooksul ning idee autoriks on lennufirma Avies.

"Hetkel käib Kaljula sõnul detailplaneeringu algatamine ja esimene lugemine on läbitud. Ehituseks võiks ehk minna 2009. aastal," lisas ta. Küsimusele, kas Kärdla linn saab ka osaluse spaaäris, vastas Kaljula, et selles pole veel kokku lepitud. "Krunt, kuhu spaa ehitatakse, on küll linna omandis," jäi ta mõtlikuks.

Plaani kohaselt tuleb veidi enam kui nelja hektari suurusele ranna-alale kolm suuremat hoonet, randa pidi siksakitav tagasihoidlik kõnnitee ja vette viivad suplussillad suplusmajakestega. Kavandatavasse veekeskusega spaasse on plaanitud 120, taastusravikeskusesse 30 ja odavamat tüüpi hotelli 60 kohta. Kui palju Kärdla esimene spaa maksma võiks minna, linnapea öelda ei osanud. "Arendajate, ASi Avies äriplaan on koostamisel," lisas ta. Kaljula sõnul on linnaga spaa ehitamise asjus läbirääkimisi pidanud ASi Avies nõukogu esimees Kersten Saar.

AS Avies on lennufirma, mis korraldab lende Saaremaale ja Hiiumaale.

Lennufirma AS Avies nõukogu esimees Kersten Saar rääkis aripaev.ee-le, et Kärdla esimese spaa ehitus võiks maksma minna 120 mln krooni.

Küsimusele, kas ehituseks on plaanis laenu võtta, vastas Saar, et: "Miks? Avies on suur firma ja ettevõtte paar lennukit maksavad juba nii palju," lisas ta.

ASi Avies omanik on Avies Holding, mis kuulub ligi kümnele inimesele. Suuremad omanikud on Mart Jõe (30%), Ilja Manuša (28%), Vladimir Pisarkov (3-4%), Valentin Manuša (3%), Kersten Saar (1%) jt töötajad.