Tallinnas tuleb elamumess


Pressiteade 07.09.2007

Linnavolikogu otsustas innovaatiliste ja ökoloogiliste ideede tutvustamiseks elamuehituses korraldada Tallinnas aastal 2010 elamumessi.

Messialaks on valitud Sirbi, Kopliranna, Vasara tänava ja mere vaheline ala. Linnavalitsus peab moodustama elamumessi ettevalmistamiseks ja läbiviimiseks ajutise komisjoni. Abilinnapea Eha Võrk ütles, et elamumessi korraldamisega arendatakse Põhja-Tallinnas Kopli poolsaarel asuv 17,3 ha suurune ala komplekselt välja. "Sellele alale koostatav detailplaneering on juba valmimas," nentis Võrk.

Enamik messialal asuvaist elamuist ning tootmishooneist on praegu halvas seisukorras. Elamumessi raames renoveeritakse viis 1910-ndatest ja 1950-ndatest aastatest pärit korterelamut ning ehitatakse juurde 12 korterelamut, kuus eramut ning asumi seltsimaja. Kokku saab Tallinn elamumessi käigus 180 uut elamispinda. Messiala arendus valmib ja avatakse külastajatele 2010. aasta suvel.

Messi juhtteemadeks on innovaatiliste, ökoloogiliste ja jätkusuutlike ideede rakendamine elamuehituses. Selleks kaasatakse arhitektuuri-, keskkonnakaitse ja ehitus -ala spetsialiste. Uued ehitised sobitatakse olemasoleva miljööga. Projekteerimisel ja ehitamisel kasutatakse ökoehitiste põhimõtteid ning hoonete energiavajadus kaetakse uusi keskkonnasäästlikke tehnoloogiaid kasutades.

Tallinna ja Pärnu linnavalitsus ning MTÜ Eesti Elamumessid sõlmisid 23. aprillil 2007 elamumesside korraldamiseks koostöölepingu. Pärnus toimub elamumess 2009. aastal.