Kingitud elumajast tõusis kõva tüli


Äripäev 06.09.2007

Tallinna Reaalkoolile heast südamest tehtud miljonikroonine kingitus on pahanduse üles keerutanud, kirjutas Eesti Ekspress.

Aastal 2002 kinkisid vennad ­Raimond ja Verner Tabur Reaalkoolile maja Lillekülas, vanahärrad on kooli vilistlased ja nende mõte oli, et vanemate majas (kust nad ise kooliteed käisid) saaksid koos käia vilistlased, samuti võiks seal tegutseda raamatukogu, mis tooks majja koolilapsi - kokku saaksid Reaalkooli vanad ja noored, nii mõtlesid vanahärrad Taburid.

Asjaolud aga muutusid ja kool oli sunnitud kingituseks saadud maja Välja tänav 3 maha müüma, kinnisvaraarendaja sai õiguse ehitada sinna kuuekorruseline kortermaja, nüüd proovivad ümberkaudsete eramute elanikud ehituse vältimiseks teha kõik võimaliku.

Välja tänav, kus maja asub, on Mustamäe alguses, seal saavad kokku nõukogudeaegsed paneelmajad ja esimese vabariigi ajast pärit aedlinn, lilleküla elanikud, võideldes korrusmajade vastu, on korraldanud koosolekuid ja kutsunud kohale ajakirjanikke, kes on ajalehes nende muret kajastanud. Nad on pidanud kirjavahetust linnavalitsusega, väites, et aedlinnakusse kortermajad ei sobi, linn on nende väiteid kõrvale tõrjunud jutuga, et juba 1970. aastatel oli plaanis rajada sinna kanti ärimajade ja korterelamute linnak, viimatisest linnavalitsuselt saadud kirjas said Välja 1 kinnistu (mis asub tülialuse Välja 3 kõrval) omanikud teada, et nende kodu on niikuinii määratud lammutamisele. Ise nad seda ei teadnudki.

Nüüd siis on Lilleküla elanike võitluses saanud osalisteks Reaalkool ja ligi 90aastane vanahärra.