Seli ehitas kogemata suvila asemel hotelli


Äripäev 04.09.2007

Tartu ärimees Neinar Seli hakkas hiljuti Väikese Emajõe äärde ehitama suvilat, välja tuli aga neljakorruseline hotell.

"Teen kohti, kus saab magada," kommenteeris Seli naljatledes Kroonikale. Ta lisas, et on ala laiendanud ja maid juurde ostnud. "Looduslikult ilusaid paiku hakatakse üha enam väärtustama," märkis Seli.

Seli on Tartu suurimaid kinnisvaraarendajaid. Ta on ainuüksi Emajõe Ärikeskusega pankadele võlgu 600 miljonit krooni.

"Kui sa oled pangale võlgu miljon krooni, siis on see sinu probleem, kui võlgned miljardi, on see panga probleem," märkis Seli. Samas lisas ta, et kui ei oleks laenanud raha, siis oleks keldripoe tasemele äri ajama jäänud.

Ajakirjas kirjutatakse lisaks, et Selit peetakse peaminister Andrus Ansipi lähedaseks sõbraks. "Mul on sõpradega vedanud. Minu sõbrad jäävad ka hädas sõpradeks ega jookse vasakule-paremale laiali," märkis Seli. Aga ega see peaministri sõbra roll tema sõnul kerge ei ole. Kuus kuud varem kuiAnsip sai peaministriks, valiti Seli Tallinna Sadama nõukogu esimeheks. "Kõik ju teavad, mida teevad Tallinna Sadama käibe ja kasumi numbrid pärast pronksööd. Troostitu kukkumine ja loomulikult ei teeni me riigile dividende tänavu sama palju kui mullu. Meil jääb vaid loota mahtude taastumisele tulevikus," märkis Seli ning sõnas, et lepib sellega, et saab nüüd ärilehtedelt sõimata... Mis sa ikka teed.