Pärnumaale on plaanis rajada 1,5 miljardit krooni maksev kalakasvatus


Pressiteade 30.08.2007

Täna põllumajandusministeeriumis toimunud kohtumisel tutvustas Norra-Taani-USA investeerimisgrupp põllumajandusminister Helir-Valdor Seedrile ja majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi abiminister Siim-Valmar Kiislerile oma ideed rajada Pärnumaale kalakasvatus, mis suudaks aastas toota kuni 10 000 tonni koha.

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seedri sõnul oleks sellise kasvatuse näol tegu taasiseseisvusaja suurima investeeringuga Eesti kalandussektorisse. "Kõnealune kalakasvatus oleks Eesti kalanduse seisukohast ainulaadne ning suuruse poolest pretsedenditu investeering. Kui investorid suudavad tagada kõikide keskkonnanõuetega arvestamise ning planeeringud saavad kohaliku omavalitsuse toetuse, siis mina põllumajandusministrina kindlasti toetan sellise projekti realiseerimist," rõhutas Seeder.

Plaanitava investeeringu maht on ligikaudu 1,5 miljardit krooni, millega loodaks kuni 400 uut töökohta. 10 000. tonnise kasvatuse maht ületaks Eesti kalakasvatuse praegust aastatoodangut rohkem kui 15-ne kordselt – hetkel kasvatatakse Eestis ligikaudu 600 tonni kaubakala aastas.