Uus bassein maksab vana Aura veekeskuse hinna


BNS 29.08.2007

Juurdeehitis, mis lisab Tartu veekeskusele uue basseini, läheb esialgsete arvutuste järgi maksma sama palju, kui maksis kuus aastat tagasi valminud ja praeguseks kitsaks jäänud veekeskuse ehitus, kirjutab Tartu Postimees.

Esmased arvutused näitavad ajalehe andmeil, et juurdeehitise hind võib jääda 70-80 miljoni krooni kanti. 80 miljonit maksis praegune veekeskus, mis valmis oktoobris 2001.

Tartu abilinnapea Jüri Sasi ütles, et enne ehitama asumise otsust tuleb kokku lüüa linna rahalised võimalused, sest tuleva aasta eelarvest on juba hulk miljoneid broneeritud Vabaduse sillale ja Kesklinna koolile ning suuri objekte on veelgi.

Treeningurühmadest ülihõivatud Aura veekeskus on lisabasseini ehitamise nimel ajalehe teatel pingutusi teinud mitu aastat.

Teisipäeval sai ettevõtte nõukogu ülevaate laienduse eskiislahendusest, kus arhitektuuribüroo Sirkel & Mall on arhitekt Urmas Luure eestvõttel sobitanud uue basseiniga hooneosa veekeskuse Kaluri tänava poolsesse külge.

Uues nelja rajaga 25-meetrises basseinis on sügavust 1,30-1,60 meetrit. Seda on plaanis kasutada suuremate võistluste ajal soojendusbasseiniks, muul ajal sobib see hästi rühmatreeninguiks.

Keskuse uude ossa on plaanitud unisex-rõivistud, kus on 108 riietuskappi ja 12 kabiini. Uute riietusruumide juurde on plaanitud ka segasaun. Nagu veekeskuse juhataja Tiia Teppan nentis, on kliendid korduvalt osutanud, et pered on saunades ja rõivistuis lahutatud. Senised eraldi meestele ja naistele mõeldud rõivistud jäävad alles ka juuredeehitise valmides.

Juurdeehitise teisele korrusele on veekeskuse juhid plaaninud jõusaali.