Kohtla-Järve investeeris koolidesse 15 miljonit krooni


Pressiteade 27.08.2007

Suured remonditööd lõppesid Kohtla-Jäeve linna haridusasutustes enne uue õppeaasta algust. Kokku investeeriti linnas tegutsevatesse koolidesse umbes 15 miljonit krooni.

"Kohtla-Järve linnavalitsus on korduvalt teatanud, et linn võtab suuna energia säästmisele. Jutt käib sellest, et soojustada need hooned, kus asuvad erinevad haridusasutused ja maksta kütteperioodil vähem raha soojusenergia eest. Tähtis samm selles suunas on vanade akende väljavahetamine uute vastu, mis on palju mugavamad ja soojapidavamad. Suur osa sellest tööst sai tehtud eelmisel aastal ja sel suvel jätkus koolides uute klaaspakettide paigaldamine," ütles Kohtla-Järve linnapea Jevgeni Solovjov.

Kohtla-Järve suuremateks investeeringuteks olid Tammiku Gümnaasiumi remont – 3,3 miljonit krooni (köögi ja söökla remont, sisustuse vahetus); Järve Gümnaasium – 2,1 miljonit krooni (spordisaali ja fassaadi remont); Vahtra Põhikool - 2,1 miljonit krooni (akende vahetus); Ühisgümnaasium – 2 miljonit krooni (spordisaali riietusruumi ehitus, fuajee remont).

"Koolide remonti investeerisime sel aastal 15 miljonit krooni. Neist seitse miljonit oli nn pearaha, mida saavad koolid vastavalt õppurite arvule ja kaheksa miljonit tuli linna eelarvest. Eelmisel aastal investeeriti koolidesse 17 miljonit krooni ja linn tahab jätkata koolidesse investeerimist, et parandada neis õppetingimusi," lisas Kohtla-Järve linnapea.