Jalgpalliliit soovib osta Kuressaare staadioni


BNS 25.08.2007

Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) juhatus otsustas kolmapäeval pöörduda Kuressaare linnavalitsuse poole ametliku kirjaga, kus palutakse säilitada praegune staadion jalgpallile ning müüa selle all olev maa sihtotstarbeliselt eesmärgiga rajada sinna nüüdisaegne jalgpalliväljak ja treeningukeskus, kirjutab Meie Maa.

EJL-i presidendi Aivar Pohlaku sõnul ei saa alaliidu juhatus olla nõus, et Eesti koondise üks esindusstaadione tahetakse praeguselt kohalt mujale viia.

Kui seni oli EJL avaldanud valmisolekut panustada linnastaadioni jalgpallimuru rajamisse ja nüüdisaegsete tingimustega vastavusse viimisele, siis nüüd oma osalusest Kuressaare gümnaasiumi juurde kavandataval staadionil Pohlaku sõnul loobutakse. "Anname linnavalitsusele ka ametlikult teada, et me uue staadioni asukoha projekti ei toeta," lisas ta.

Kuressaare linnapea Urve Tiidus ütles Meie Maale, et ei oska teemat täpsemalt kommenteerida, kuna linnavalitsusele seni ametlikku kirja laekunud ei ole. "Kõiki taotlusi menetletakse ja vaatame, mis on linna arengu seisukohalt kasulik," lausus linnapea, lisades, et igasugused arengud on võimalikud.

EJL-i plaanide kohaselt ehitataks praegune staadion igati tänapäevaseks kompleksiks, mida saaksid kasutada eeskätt kohalikud meeskonnad ning Eesti rahvuskoondis oma treeninguteks ja mängude pidamiseks. Samas oleks staadion võimalik treeningubaas ka kõigile teistele meeskondadele.

Pohlak ei osanud öelda, kui palju ollakse maa eest valmis raha välja käima. Tema sõnul tellitakse lähiajal maa hindamine ja seejärel hakatakse konkreetsemaid otsuseid langetama.