Viljandi järve äärde võib tulla suusakeskus ja köisraudtee


BNS 23.08.2007

Viljandi linn plaanib rajada Viljandi järve äärde Närska mäele mäesuusakeskuse ja järvele köisraudtee, mis võib minna maksma kokku üle 50 miljoni krooni, kirjutab Eesti Päevaleht.

Viljandi linnapea Kalle Jentsi sõnul on esmajärjekorras kavas rajada mäesuusakeskus. "Asju tuleb teha õiges järjekorras. Kui külastajatel pole järve vastaskaldal midagi teha, pole ka köisraudteel mõtet," ütles Jents.

Mäesuusakeskuse tarbeks tuleb linnavalitsusel kõigepealt hankida lumekahurid ja mäetõstuk, suvehooajaks on plaanis rajada ümber järve ulatuv terviserada, teha liivarand ja rannahoone.

Jentsi esialgse hinnangu järgi võib köisraudtee ehitus maksta umbes 30 miljonit krooni, milleks on kavas raha küsida Viljandi järve arengukava alusel Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) kaudu Euroopa Liidu tõukefondidest.

EAS-ilt loodab linn rahastamisotsuse kätte saada vähem kui aastaga.

Linnavalitsuse plaani järgu tuleks köisraudtee alguspunkt teha turistide meelitamiseks lossimägedesse, kuid muinsuskaitseameti hinnangul tuleks see pigem teha Huntaugu mäele.

"Köistee nõuaks lossimägedesse lisarajatiste ehitamist, mis linnusega kokku ei sobi. Samuti mõjuvad raudtrossid ja gondlid halvasti järvele avanevale vaatele," ütles muinsuskaitseameti Viljandimaa vaneminspektor Anne Kivi.

Kivi sõnul on projekt siiski veel idee tasandil ja täpsemalt saab seda kommenteerida siis, kui linn on muinsuskaitseametile esitanud ehituse kohta täpsema kavandi.