Tallinn kaotab Russalka ristmikult algava ühissõidukiraja


BNS 22.08.2007

Tallinna linnavõim kaotab alates septembrist Narva maanteel Russalka ristmikust kesklinna poole suunduva ühissõidukite raja ning Pirita poolt tulevad sõiduautod saavad seal taas kasutada kahte sõidurada.

Juuni lõpust kehtiva liikluskorralduse järgi on Narva maanteel Russalka ristmiku ja Petrooleumi tänava ristmiku vahel kesklinna suunal üks sõidurada ühistranspordile ja üks sõidurada tavaliiklusele.

Tallinna transpordiameti juhataja Andres Harjo sõnul paigaldab linn Pirita tee ühistranspordiraja valmides Russalka ristmikule valgusfoori, mis annab Pirita poolt tulevatele ühissõidukitele ristmikul eesõiguse.

"Kui bussid saavad Pirita teelt tulles enne teisi sõidukeid Russalka ristmiku ületada, siis ei ole sealt edasi ühistranspordirajal suurt mõtet," ütles Harjo BNS-ile.

Ta märkis, et juuni lõpus rajatud ühistranspordirada on veidi rohkem kui kilomeetri pikkune ning see ei anna ühissõidukite liikumiskiirusele eriti suurt efekti.

"Pealegi pöörab suur osa Pirita poolt tulevatest sõidukitest Filmi tänavale ja selleks peavad nad praegu reastuma ühissõidukite rajale," nentis Harjo.

Suvel ei tekitanud vaid üks Russalka ristmikult kesklinna suunduv tavaliikluse sõidurada suuri probleeme, kuid Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli on nentinud, et sügisel puhkuste lõppedes ja kooliaasta alguses võib praegune liikluskorralus tekitada suuri ummikuid.

Praegu käib Pirita teel ühistranspordiraja ehitus, mis valmib hiljemalt 1. septembriks. Bussid saavad ühissõidukite raja valmides sõita Piritalt kuni Russalka ristmikuni eraldi sõidurajal, kuhu tavaliiklejad ei pääse.