Pärnu mudaravila kinnistut hakkab arendama Alvarelli Invest


BNS 21.08.2007

Pärnu mudaravila kinnistu 50-aastasest hoonestusõigusest oli ainsana huvitatud spaaärimehe Andres Tiigi firma Alvarelli Invest, mis pakkus selle eest 42,1 miljonit krooni, kirjutab Pärnu Postimees.

Hoonestusõiguse alghind oli 40 miljonit krooni. Linnavalitsus soovib, et hoonestusõiguse omanik restaureeriks kultuurimälestiseks tunnistatud vana mudaravila hiljemalt 2009. aasta 1. maiks ja rajaks 2009. aasta lõpuks mudaravilale mere poole juurdeehituse.

Hoonetes on lubatud tegutseda aasta läbi kasutataval kuurortravi ja/või spaa-, puhkuse- ja lõõgastuskompleksil. Vana hoone ühe tiiva soovib linn koormata kasutusvalduslepinguga, et sinna külastuskeskus rajada.

Detailplaneering näeb ette kahekorruselise juurdeehitise, määratledes selle kõrguseks 12 meetrit.

Alvarelli Invest avas eelmise aasta lõpus 130-kohalise hotelliga spaa- ja saunakeskuse Grand Rose SPA Kuressaare kesklinnas.

Firma tegeleb Suure Tõllu puhkeküla arendamisega Saaremaal ja on seotud SIA Hotel Jurmala SPA opereerimisega. Koos Antti Aru, Kalle Kuusiku ja Venemaa kodaniku Pavel Perevaloviga on Alvarelli Investi ainuomanik Tiik asutanud SPA Rossia OÜ, mis kavandab spaahotelli Peterburi regiooni.