Tallinn andis Sifile lõpuks kõrghoone ehitamiseks loa


Äripäev 17.08.2007

Tallinna linnaga pikka aega vägikaigast vedanud ja mitmeid linna hiigelprojekte kohtuvaidlustesse uputanud naftamagnaat Endel Siff on lõpuks oma tahtmise saanud.

8. augustil võttis Tallinna linnavalitsus vastu detailplaneeringu, mille järgi võib Siff Stroomi ranna lähedusse Madala tänav 16 püsti panna 14korruselise kortermaja.

Ärimees Endel Siffi ennast eile kommentaarideks tabada ei õnnestunud, sest ta on puhkusel.

Tallinna linnavalitsus algatas Madala tänava detailplaneeringu 21. märtsil ning see pidi vastu võetama 20. juunil. Ootamatult võeti tol korral see punkt päevakorrast maha.

Vaid mõned nädalad hiljem 8. augustil võttis linnavalitsus eesotsas Edgar Savisaarega detailplaneeringu vastu. Selle järgi saab Siff loa lammutada Madala 16 asuv lasteaed ning rajada sinna 14 maapealse ja kahe maa-aluse korrusega kortermaja. Alles peavad tingimata jääma lääne pärn, suur saar ja hobukastan.

Kas Tallinna linn on jõudnud Endel Sifiga kokkuleppele ja Siff võtab näiteks tagasi kohtuhagi Lasnamäe karjääri arenduse võitnud Merko võidu peale, seda abilinnapea Taavi Aas ei kinnita.

"See asi on jõudnud juba riigikohtuni. Kui kahel astmel on saanud linn õiguse, siis arvan, et kolmas aste ei erine sellest. See vaidlus on tema (Sifi - toim.) jaoks mõttetu. Muidugi meid rõõmustaks, kui ta avalduse tagasi võtaks ja asjad saaksid kiiremini edasi minna," rääkis Aas.

Mis puudutab Madala tänav 16 kerkivat kortermaja, on Aasa sõnul selle ainus probleem kõrgus. "Kas see vastuvõetav on, näitab avalik arutelu," lisas ta.

Stroomi hotelli suuromanik Reet Purre uue hiiglase mõõtu naabri üle rõõmu ei tunne.

"Ütlen ausalt, et ega see asi ei meeldi küll," lausus Purre. "Praegu on siin ilus kahekordne lasteaiahoone, kus asuvad ajalehetoimetused, ilusad kastanid ja rohelus - miks tahetakse kõike lammutada! Kujutan ette, mis rammimine ja ehitus siin käima läheb," rääkis Purre.

Taust

  • Eesti Ekspress kirjutas juulis, et mitmel mõjukal äritegelasel on põhjust olla tige Sifi peale, kelle tõttu on Tallinnal seiskunud mitu mahukat kinnisvaraprojekti.
  • Näiteks aasta tagasi rikkus Siff Merko omaniku Toomas Annuse plaani saada linnalt konkursita 33hektariline maatükk Lasnamäe paekarjääri ümber. Kui linnavalitsus ei lasknud läbi Sifi projekti Madala tänaval, ei lasknud Siff (kasutades oma head tuttavat linnavolikogus Tõnis Bittmani) läbi linnavalitsuse projekti Lasnamäel. Samas on Sifil võimalus kaubelda Kopli liinide üle või hagi tagasi võtta. Linn saaks Sifile vastu tulla, olgu Madala tänava maja või Toompea-aluse staadioni krundiga.