Ansip: sadamat ja raudteed tasub arendada teatud piirini


BNS 16.08.2007

Peaminister Andrus Ansipi hinnangul tuleks paika panna piir, millest edasi ei ole mõistlik sadamaid ja raudteed arendada ja laiendada.

"Peaksime sadama arendamisel mitte minema ainult ekspansiivset teed, et kogu aeg järjest õgima ja õgima, et järjest suuremaks minna. Pean mõistlikuks, et määrame ära teatud piiri, millest edasi ei ole sadama-raudtee arendamine riigi jaoks mõistlik," ütles Ansip ajakirjanikele.

Peaministri sõnul on praegune transiidi liikumise suund ja mahtude kõikumine teada ning pole mõtet transiidil tekkivat pudelikaela sadamas või raudteel iga hinna eest vältida, sest see pole maksumaksjate huvides.

Ta lisas, et valitsus plaanib Tallinna Sadama ja Eesti Raudteega seonduvad arutada kabinetiistungil.

Valitsus suurendas neljapäeval Tallinna Sadama aktsiakapitali 8,8 miljoni krooni võrra, tehes seda firmale Paldiski sadama laiendamiseks maatükkide andmisega.

Sadam kavatseb üleantavaid kinnistuid kasutada sõiduautode transpordiga seotud parkimisplatside laiendamiseks ja uute raudtee haruteede ehitamiseks Paldiski lõunasadamasse.

"Transiit on oluline, aga vähe lisandväärtust andev tegevusala. Autod autodeks, aga ma ei näe hea meelega seda, et Paldiski sadamat laiendatakse kütuste vedamiseks. See tähendaks, et Tallinnat läbivate ohtlike veoste mahud suurenevad," lisas Ansip.

Muuga sadamas plaanib Tallinna Sadam mitu miljardit krooni maksvaid laiendusega seotud ehitus -töid uute terminalide rajamiseks.