Kaarli puiestee tenniseväljakute kohtuasi lükkus edasi


BNS 15.08.2007

Spordiseltsi Kalev ja Tallinna linna vaidlus Kaarli puiestee tenniseväljakute aluse maa omandi küsimuses lükkus ligi kuu aega edasi.

Kaebaja MTÜ Spordiselts Kalev soovis esitada kohtule dokumente, mis olid võõrkeelsed ning kaebaja vajas seetõttu aega, et dokumendid lasta tõlkida eesti keelde, ütles BNS-ile Tallinna halduskohtu pressiesindaja.

Selts esitas kaebuse linnavalitsuse otsuse kohta mitte tunnistada Kalevi eelisostuõigust Kaarli puiestee tenniseväljakute all olevale maale.

Tallinna linna seisukoht on, et seltsi maa erastamise avaldus ei ole põhjendatud ja omandiõigus pole tõendatud ning ehitus on ebaseaduslikult püstitatud.

MTÜ Spordiselts Kalev esindaja on vandeadvokaat Paavo Paas ning vastustaja Tallinna Linnavalitsuse esindajad on Monika Pihlak ja Priit Lello.

Tallinn linn plaanib koos erakapitaliga Vabaduse väljaku kõrvale vaidlusaluste tenniseväljakute alla rajada 440-kohalise parkla.

Spordiselts ja Eesti Ametiühingute Keskliit müüsid ühisomandis oleva Kaarli puiestee 2 asuvad ehitised (tennisepaviljoni ja tribüünid) 2004. aasta alguses osaühingule Arlanda Invest, millel puudus igasugune majandustegevus. Kumbki osapool sai müügist 10,5 miljonit krooni.

Firma müüs vara edasi 27,6 miljoni krooni eest Baltskan Kinnisvarapartneritele, kes omakorda sama aasta suvel müüs kinnistu edasi osaühingule Varamaad kinnisvara, millele linn on teinud ettepaneku asutada parkla rajamiseks ühisfirma.

Vandeadvokaat Paas ütles BNS-ile kolmapäeval, et spordiselts Kalev poolelioleva kohtuvaidluse kohta ajakirjandusele kommentaare jagada ei soovi.