Kakumäe viie uue maja korteritest on aastaga müüdud kolm


BNS 15.08.2007

Tallinnas Kakumäel viit kahekorruselist seitsme korteriga maja arendav Piirikivi Kinnisvara AS on aastaga suutnud ostja leida kolmele korterile.

Kortereid müüv ERI Elamispindade Kinnisvara OÜ maakler Raimond Irjas ütles BNS-ile, et Kakumäel Jõeoti tänaval on kortereid müüdud suhteliselt vähe, sest valikuvõimalusi on turul palju ja poolikuid ehitisi enam ei osteta.

"Natuke nagu hädas oleme, oleks pidanud varem müüki alustama," märkis Irjas. Turusituatsiooni kirjeldades ütles Irjas, et ollakse justkui ratta vahele jäänud.

Piirikivi Kinnisvara juht Urmas Murd ütles BNS-ile, et valmis ehitise hinda pole arendajatel võimalik langetada juhul, kui seda pole just varem liiga kõrgeks hinnatud.

Arendaja Jõeoti tänava majades on kõige odavamad kahetoalised, veidi üle 50 ruutmeetri suurused korterid, mille hind on ligi kaks miljonit krooni. Korterite hindasid maakleri sõnul kavas langetada ei ole. Samas on alla hinnatud arendaja teise projekti, Veskivahi elurajooni kinnistud.

Harjumaal Harku vallas Vahi külas asuva Veskivahi elurajooni 40 kinnistust on maikuust alates leidnud ostja viis krunti. Broneeritud on 11 krunti, kuid Murdi sõnul ei tähenda broneering kõikide puhul kindlasti veel müügilepinguni jõudmist.

Krunte müüva osaühingu Varameedia maakler Tiiu Misler ütles BNS-ile, et müük võiks kiirem olla. Vabadele kruntidele on tema sõnul kampaania käigus tehtud hinnaalandus.

Ühe konkreetse kinnistu hind on langenud 1,3 miljonilt kroonilt 995.000 kroonile ehk varasema hinnaga võrreldes on langus 23,5 protsenti.

"Ega väiksematel arendajatel hetkel väga lihtne ei ole. Suurematel arendajatel võib tõesti lihtsam olla," ütles Murd. Samas kahtleb Murd, kas buumi ajal ehitatud majad ja korterid kunagi ära müüaksegi.