Kolm Tallinna kooli alustavad õppeaastat remonditud hoones


BNS 14.08.2007

Tallinna Lasnamäe Vene gümnaasium, Tallinna Mustamäe humanitaargümnaasium ja Pelgulinna gümnaasium alustavad septembris uut õppeaastat remonditud hoonetes.

Mahukad remonditööd jätkuvad veel uue õppeaasta alguses Vanalinna hariduskolleegiumi gümnaasiumihoones, mille valmimisaeg on tänavu detsembris, teatas BNS-ile Tallinna pressiteenistus.

Tallinna kunstigümnaasiumis on teise etapi remonditööde lõpptähtaeg oktoober. Õppetöö on sel ajal korraldatud algklasside hoone ja kooli varem remonditud osa baasil. Tallinna Saksa Gümnaasiumi neljanda korruse renoveerimistööd peaksid lõpule jõudma samuti esimese õppeveerandi jooksul. Õppetööd remondi lõppjärk oluliselt ei sega.

Eeloleva õppeaasta alguseks lõpeb remont ka Laagna lasteaed-põhikoolis, ent jätkub veel fassaadi ja ujula remont.

Lisaks tervikremontidele käivad haridusasutustes ka jooksvad ehitus -tööd - näiteks Õismäe Vene lütseumis on lõppemas elektrisüsteemi renoveerimine, Lasnamäe põhikoolis akende vahetus, Täiskasvanute gümnaasiumis õppekorpuse remont, Arte gümnaasiumis fassaaditööd ja katuste remont ja 53. keskkoolis elektrisüsteemi vahetus.

Augustikuus algavad põhjalikud renoveerimistööd Haabersti Vene gümnaasiumis, Kristiine gümnaasiumis, Sikupilli keskkoolis, Tallinna 32. keskkoolis ja Karjamaa gümnaasiumis.

Plaanitust varem ehk 1. detsembri asemel 1. septembril algab remont ka Laagna Gümnaasiumis, mistõttu saab koolitööd alustada uues hoones juba 2008/2009 õppeaasta algusest.

Kõik sügisel remonti minevad koolid alustavad uut õppeaastat manööverpindadel või teiste koolide juures.

Tallinna ühisgümnaasium, Nõmme gümnaasium ja Kalamaja põhikool lähevad remonti tänavu novembris, õppetöö toimub esimesel veerandil veel oma majas.