Tartu alustab Sõpruse ringristmiku rekonstrueerimist


Pressiteade 14.08.2007

Tartu alustab septembris linna ühe suurima liikluskoormusega Sõpruse ringristmiku rekonstrueerimist.

Tartu linnavalitsus tunnistas tänasel istungil Sõpruse pst - Kalda tee - Pikk tn ristmiku rekonstrueerimise riigihankel edukaks AS Talteri pakkumise maksumusega 31,8 miljonit krooni. Hankele laekus kolm pakkumist, millest AS Talteri oma oli soodsaim.

Ringristmiku läbilaskevõime parandamiseks näeb projekt ette lisasõiduradade väljaehitamise nii pealesõitudele kui ringile. Jalakäijate ülekäigurajad on projekteeritud kolmele harule ning ohutuse suurendamiseks on kõikide radade vahel liiklussaared.

Septembris alustatakse uute parempöörderadade väljaehitamist Sõpruse sillalt Kalda teele suunduvatele harudele. Ehitatakse välja uued bussipeatused ning lähistel asuv Ihaste tee fooriristmik

"Töömaht on suur ning kuna tiheda liiklusega ristmikul tuleb tagada ka liiklemisvõimalus, siis alustame töödega järkjärgult," selgitas linnamajanduse osakonna juhataja Rein Haak.

Käesoleva aasta linna eelarves on Sõpruse ristmiku rekonstrueerimiseks 14 miljonit krooni. Ristmiku rekonstrueerimine jätkub 2008. aastal. Valmima peab ristmik järgmisel sügisel ja koos ristmikuga ehitatava sadeveetorustikuga ja soojatorustiku ümberpaigutamisega ning side- ja elektritöödega kujuneb selle etapi kogumaksumuseks 35, 2 milj krooni.

Ringristmiku Sõpruse sillale suunduvale harule kavandab linn jalakäijate ja ratturite jaoks kergliiklussilla ehitamist, mille orienteeruv maksumus on kümme miljonit krooni. Haagi sõnade kohaselt tuleks selle ehitus päevakorda aastatel 2009-2010. Linnavalitsus on väljastanud kergliiklussilla projekteerimistingimused, millele järgnev varsti hange.