Aegna on perspektiivikas puhkeala


Pressiteade 14.08.2007

Eile, 13. augustil külastas Tallinna linnapea Edgar Savisaar Aegna saarel asuvat Hauka lastelaagrit ning tutvus loodusmaja ehituskäiguga.

"Saar on kindlasti paremas seisus kui veel mõni aasta tagasi," märkis linnapea. "Saavutamaks aga 70-ndate aastate aegset populaarsust, mil Aegnat külastas aastas rohkem inimesi kui näiteks Saaremaad, tuleb veel küllaga investeeringuid teha." Hetkel on käimas loodusmaja ehitus, mis peaks valmima järgmise aasta suveks, samuti on rajamisel looduse õpperajad, mis peaksid valmima selle aasta sügiseks. Sadama kai on uuendatud ja kindlustatud tormide vastu.

Suuremateks probleemideks on Aegnal hooletute turistide metsa alla jäetud prügi, suur tuleoht ning joogivee kaevude vähesus. Keskkonnaameti juhi Tõnu Tuppitsa sõnul on tänaseks saarele valitud vee-ettevõtja, kelle kohustuseks on saare elanike ja turistide puhta joogivee ja kanalisatsiooniga varustamine. "Kindlasti on vajalik kinnistuomanike, linna ja riigi ühine tegutsemine jäätmeprobleemide lahendamisel," ütles Tuppits.

Saarel viibisid viimast vahetust alustanud Hauka noortelaagri lapsed. Mustamäe Korrakaitsekeskus korraldab koostöös linnavalitsusega juba neljandat aastat Hauka laagrit Aegna saarel, mille eesmärgiks on probleemsete noorte vabaaja sisustamine ja korrakaitsealane ettevalmistamine. Laagri motoks on "Ei narkootikumidele, ei alkoholile, ei suitsule, ei vägivallale!". Laagri ülem Harri Henn tutvustas linnapeale äsja saabunud laagrilisi ning rääkis, et noored on tublid ja linnamürast eemalolek ning looduslik telklaager mõjub ka kõige rüblikumatele hästi. "Saarel on laste kiusatustest eemalhoidmine kindlasti lihtsam kui mandril olles, aga eks ka siin tuleb ette, et kiuslikud sõbrad teevad oma ahvatlevaid pakkumisi," lausus Henn. Esimest päeva saarel viibinud lapsed olid elevil ja esitasid linnapeale kõikvõimalikke küsimusi.

Linnapea kiitis ettevõtmist ning arvas, et edaspidi võiks kaaluda saarele statsionaarsete kämpingute rajamist, et Hauka laagril oleks paremad tingimused ning miks mitte anda baasi kasutada ka Tallinna Õpilasmalevale.