RKAS algatas C. R. Jakobsoni gümnaasiumi remondihanke


BNS 08.08.2007

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) algatas riigihanke Viljandi C. R. Jakobsoni nimelise gümnaasiumi ehitustööde peatöövõtja leidmiseks, kavas on rekonstrueerida 6564 ruutmeetit olemasolevast hoonest ja rajada juurde- ehitus.

Juurdeehituse suuruseks on 680 ruutmeetrit, kogu rekonstrueeritava hoonekompleksi suurus on 9092 ruutmeetrit, teatas RKAS.

Hankega tahab RKAS rekonstrueerida täies mahus neljakorruselise õppekorpuse koos kõikide tehnosüsteemidega, välja arvatud keldrikorrus. Hoone soojustatakse ning lisaks tehakse fassaaditöid.

Õppekorpusega külgnevale kahekorruselisele vaheosale ehitatakse peale kolmas korrus ning olemasolev hoone rekonstrueeritakse. Samuti renoveeritakse peasissepääs, koos pääsudega keldrikorrusel asuvasse garderoobi.

Päästeameti- ja turvanõuete tõttu ehitatakse koolimajas välja automaatne tuletõrjesüsteem ja paigaldatakse tuletõkkeuksed. Renoveeritakse ka garderoobiga külgnevad siseõued-platsid ja ehitatakse välja välisvalgustus.

Hankele saab pakkumisi teha 30. augusti hommikuni.

Korda tehtud koolihoone plaanib RKAS anda üle järgise aasta augustis. Viljandi linn sõlmis RKAS-iga lepingu koolihoone kordategemiseks 2005. aasta lõpus.